Manipulator do sprasowanych paczek złomu

Manipulator do sprasowanych paczek złomu Dalmec

Obecnie setki manipulatorów Dalmec wspomagają procesy przemieszczania rolek w wiodących sektorach przemysłu światowego. Są wyposażone w różnorodne chwytaki umożliwiające podnoszenie, obracanie i odchylanie rolek dowolnego materiału oraz wymiaru, o wadze od 5 do 900 kg.

Produktem oferowanym przez Dalmec jest m.in. manipulator Partner w wersji kolumnowej, wyposażony w pneumatyczny system szczękowy do chwytania i paletyzowania bel złomu. System chwytania jest w stanie przyjmować jedną, dwie lub trzy bele złomu jednocześnie; o różnych rozmiarach i wadze.

Powiązane firmy

Manipulator Partner Equo, wersja kolumnowa, jest wyposażony w pneumatyczny system chwytania szczękami do chwytania i obracania jednej lub więcej bel złomu. Specjalny kształt chwytaka pozwala użytkownikowi chwytać i przesuwać wyjątkowo szeroki zakres bel.

Dane techniczne:

* maksymalny udźwig: 250 kg,

* maksymalny zasięg pracy: 3500 mm,

* zakres ruchu pionowego: 1200 mm.

Doskonale wyszkolona kadra inżynierska konstruuje nowoczesne urządzenia zapewniające operatorom ergonomiczną eksploatację manipulatorów. Każdy projekt jest realizowany po dokładnej, metodycznej analizie ryzyka oraz zgodnie z zasadami określonymi w Dyrektywie maszynowej 2006/42/WE.

Źródło: Dalmec

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę