Manipulator do szyb – rozwiązanie zwiększające płynność pracy

Manipulator do szyb – rozwiązanie umożliwiające płynność Dalmec

Manipulatory przemysłowe to rozwiązania, które w znaczący sposób są w stanie ułatwić, przyspieszyć, a jednocześnie uczynić także bardziej bezpiecznym cały proces produkcji. W przypadku konieczności przemieszczania wyrobów szklanych jest to bardzo dobrze widoczne.

 

Jak zaprojektować manipulator do przenoszenia wyrobów szklanych?

Przede wszystkim manipulatory przemysłowe to rozwiązania umożliwiające płynność wykonywanej pracy oraz jej bezpieczeństwo. Punktem wyjścia jest więc dokładne zbadanie potrzeb klienta i specyfiki przestrzeni produkcyjnej. Dalmec Polska stawia podczas całego procesu na silną współpracę z klientem: od koncepcji i projektowania urządzenia po wdrożenie nowych rozwiązań w różnych sektorach przemysłu. Zawsze warto także się upewnić, czy urządzenie, które chcemy zakupić, jest produkowane zgodnie z normą UNI EN, dyrektywą ATEX oraz zasadami BHP.

Powiązane firmy

Dalmec Polska Sp. z o.o.

Rozwiązania do przenoszenia szkła

Dalmec Polska proponuje kilka różnych rozwiązań, które w przypadku przenoszenia szkła sprawdzają się najlepiej:

  • system chwytakowy do szkła wykorzystany między innymi w manipulatorze Partner Equo. Urządzenie montowane na kolumnie, wyposażone jest w przyssawki przystosowane do chwytania i ręcznego obracania drzwi szklanych o 360°. Dzięki wymiennej głowicy chwytaka możliwe jest przemieszczanie płyt szklanych o bardzo różnym kształcie i wadze. Maksymalny udźwig urządzenia to 50 kg, zasięg pracy – 3250 mm, a zakres ruchu pionowego – 1200 mm.
  • system do montażu szyb samochodowych – manipulator typu Partner wyposażony jest w system chwytakowy z kołkami i elementami sprzęgającymi do przemieszczania i montowania szyb dachowych w pojazdach, co znacząco ułatwia codzienną pracę operatora. 
  • system do przemieszczania szkła – system chwytakowy Dalmec z przyssawkami zastosowany w Manipulatorze Partner Equo montowanym na kolumnie z płytą podstawy poruszającą się po szynach pozwala na przemieszczanie i ręczne odchylanie szklanych płyt do lodówek.
  • balanser na dwóch linkach do szkła – manipulator Posivel montowany na kolumnie, wyposażony w układ ssący przystosowany do podnoszenia i przemieszczania szklanych płyt z wózka, pneumatycznie wspomaganego odchylania oraz umieszczania ich na stole (dostępna jest także wersja odwrotna). Pozwala również na ręczne obracanie pod kątem 360° w stosunku do osi poziomej. Konstrukcja balansera linkowego oparta na ramieniu z przegubem w środku ułatwia precyzyjne przemieszczanie ładunków.

Przedstawiciele Dalmec Polska bardzo mocno podkreślają, że efektywne rozwiązania powstają jedynie we współpracy z klientem. Bez dokładnego rozpoznania potrzeb i specyfiki środowiska pracy przyszłego manipulatora trudno o rozwiązanie maksymalnie efektywne.

Źródło: Dalmec Polska

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę