Mercedes-Benz Manufacturing Poland nawiązuje współpracę z kolejną uczelnią wyższą

Mercedes-Benz nawiązuje współpracę z kolejną uczelnią wyższą Mercedes-Benz Group Media

9 stycznia w legnickiej filii Politechniki Wrocławskiej przedstawiciele Mercedes-Benz Manufacturing Poland i Politechniki Wrocławskiej podpisali umowę o współpracy. Partnerzy zapowiedzieli prowadzenie wspólnych prac badawczo-rozwojowych oraz współpracę w zakresie kształcenia studentów w obszarze nowych technologii.

Kolejna uczelnia wyższa, wspólnie z jaworską fabryką Mercedesa będzie pracować nad uatrakcyjnieniem swojego programu edukacyjnego. Podpisanie porozumienia pozwoli studentom, tym razem Politechniki Wrocławskiej na zdobycie doświadczenia i wykorzystanie wiedzy, podczas staży w nowoczesnym zakładzie, działającym na zasadach Przemysłu 4.0. Program opracowany przez specjalistów z Mercedes-Benz Manufacturing Poland i legnickiego oddziału Politechniki ma im pozwolić na przygotowanie się do wymogów rynku pracy. Umowę podpisali ze strony uczelni prof. Dariusz Łydżba, Prorektor ds. współpracy wraz z dyrektorami trzech Filii Politechniki Wrocławskiej a ze strony Mercedes-Benz Manufacturing Poland Joerg Schmalenbach, CEO oraz Ewa Korwek Dyrektor HR, Członek Zarządu.

Mercedes-Benz Manufacturing Poland nawiązuje współpracę z kolejną uczelnią wyższą zdjęcie w treści artykułu

Współpraca z tak ważnymi partnerem przemysłowym jakim jest Mercedes-Benz fabryka w Jaworze jest istotnym elementem kształcenia studentów, którzy już na etapie studiów mają kontakt z rzeczywistością przemysłową i pozyskują doświadczenie niezbędne w dalszym rozwoju i budowaniu swojej kariery zawodowej – mówi prof. Dariusz Łydźba, Prorektor ds. współpracy Politechniki Wrocławskiej. – Jeśli chodzi szerszą współpracę uczelni z przemysłem to nasze filie, ze względu na lokalizację w regionie, są w tym zakresie dobrym przyczółkiem uczelni do nawiązania współpracy także w obszarze badawczo-rozwojowym. Nasz uczelnia kształci w ścisłym powiązaniu z badaniami naukowymi, pracami rozwojowymi na rzecz przemysłu co przekłada się na szeroką i aktualną wiedzę przekazywaną studentom. 

W czasie wydarzenia miała miejsce także prezentacja najnowszego elektrycznego bolidu studenckiego Koła Naukowego Politechniki Wrocławskiej PWR Racing Team, którego studenci są potencjalnymi, przyszłymi kadrami inżynierskimi dla przemysłu motoryzacyjnego. W filii w Legnicy działa KN PWR Racing Team Legnica, który także przygotowuje studencki bolid do zawodów i skupia najaktywniejszych studentów  zainteresowanych w przyszłości pracą w przemyśle motoryzacyjnym.

Mercedes-Benz Manufacturing Poland nawiązuje współpracę z kolejną uczelnią wyższą zdjęcie w treści artykułu

– Jesteśmy silnie związani z regionem i chcemy mieć jak największy wkład w jego rozwój. Pracując w takim miejscu jak fabryka Mercedesa w Jaworze, nowoczesnym zakładzie opartym na zasadach Przemysłu 4.0 doskonale rozumiemy jakie znaczenie ma odpowiednia edukacja – mówi Ewa Korwek, dyrektor HR i członek zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland. – Dlatego chcemy pomóc młodzieży na Dolnym Śląsku w świadomym wyborze przyszłej kariery, w wejściu na rynek pracy. Tylko dzięki współpracy biznesu, nauczycieli i placówek edukacyjnych możemy rozwijać polskie szkolnictwo zawodowe.

Wkład Mercedes-Benz Manufacturing Poland w rozwój oferty edukacyjnej w regionie jest już dobrze znany i adresowany nie tylko do studentów. Nieco ponad miesiąc temu, fabryka nawiązała współpracę z legnickim Collegium Witelona. Uczniowie szkół średnich, również mogą korzystać z wsparcia jaworskiej fabryki Mercedesa, w klasach patronackich w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze i Zespole Szkół Samochodowych w Legnicy. W 2022 fabryka objęła swoją opieką pierwszą szkołę - Europejskie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy. Od kilku lat organizuje konkursy edukacyjne, jak ekologiczny EkoGwiazda/edycja Jawor oraz prowadzi specjalny program, dedykowany uczennicom szkół średnich, „Girls GO Technology, czyli dziewczyny oswajają technologię”.

Mercedes-Benz Manufacturing Poland nawiązuje współpracę z kolejną uczelnią wyższą zdjęcie w treści artykułu

Źródło: Mercedes-Benz Group Media

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę