Międzynarodowe Targi Przemysłu Kosmicznego w Bremie coraz bliżej

Reklama
Reklama

SPACE TECH EXPO EUROPE rozpoczną się 17 listopada i potrwają do 19 listopada tego roku. Oprócz samej wystawy organizatorzy przewidzieli spotkania brokerskie oraz konferencje i panele dyskusyjne na temat technologii kosmicznych.

Oferta wystawiennicza targów obejmie wszystkie dziedziny technologiczne związane z badaniami przestrzeni okołoziemskiej i misjami kosmicznymi. Udział w charakterze wystawców potwierdziły czołowe europejskie przedsiębiorstwa i instytuty naukowo-badawcze z tego sektora, w tym: Airbus Defence & Space, Thales Alenia Space, OHB, Saab, SGS Group, DLR, CNES, UK Astronomy Technology Centre, Lux Space, Luxemburg Space Luster i Skywin Wallonie Cluster.

Reklama

Targi będą okazją do zaprezentowania własnego potencjału i oferty, nawiązania kontaktów z potencjalnymi partnerami i przeprowadzenia rozmów na temat współpracy międzynarodowej przy projektach i misjach realizowanych przez ESA, UE, czy też EUMETSAT. W programie wydarzenia przewidziano także spotkania brokerskie (b2b) między zainteresowanymi współpracą podmiotami organizowane we współpracy z europejskimi ośrodkami Enterprise Europe Network.

Ponadto przewidziane są specjalistyczne konferencje, sympozja i panele dyskusyjne z udziałem ekspertów z ESA, agencji narodowych i przemysłu europejskiego. Wybrane tematy poruszane w trakcie spotkań to: harmonizacja technologii i wdrażanie przez ESA tzw. map drogowych w wybranych obszarach technologii kosmicznych, zaawansowane technologie związane z napędem i przyszłymi paliwami, eksploracja i badania kosmiczne, przyszłość rynku konstelacji małych satelitów, możliwości redukcji kosztów produkcji w sektorze kosmicznym, optymalne wykorzystanie międzynarodowej stacji kosmicznej oraz testy zgodności z normami jakości. Udział w konferencjach i panelach jest bezpłatny.

Reklama

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama