Młody inżynier wobec Przemysłu 4.0

Materiał firmy ASTOR
Reklama
Reklama

Już 2 grudnia 2016 roku w Collegium Maius w Krakowie odbędzie się seminarium skierowane przede wszystkim do przyszłych inżynierów, kadry naukowej oraz przedstawicieli biznesu z branży przemysłowej. W trakcie wydarzenia zaproszeni prelegenci wymienią się ze zgromadzonymi przedstawicielami uczelni i szkół technicznych swoimi praktykami i doświadczeniami współpracy z przemysłem oraz prowadzenia projektów edukacyjnych czy badawczych wspólnie z firmami przemysłowymi.

W tym roku tematem przewodnim seminarium jest Przemysł 4.0, idea, która powinna inspirować nie tylko świat przemysłu, ale i system kształcenia obecnych studentów, a przyszłych inżynierów. Polski przemysł wciąż ma do opanowania pewien zakres nowoczesnych technologii związanych ze zmianami w organizacji produkcji, by móc pewnie przejść o krok dalej. Przejście na „poziom 4.0” wymaga również dużych inwestycji w wykształcenie menedżerów i inżynierów wystarczająco kompetentnych, by wdrażać i utrzymywać najnowsze technologie.

Reklama

W agendzie warte uwagi są z pewnością wystąpienia:

- „Inżynier (wobec) Przemysłu 4.0. Szanse i wyzwania” - Jarosław Gracel, Dyrektor ds. Marketingu i Relacji, ASTOR,
- „Praca w nowoczesnej firmie. Ścieżka rozwoju w firmie Wiśniowski” - Maciej Socha, Dyrektor produkcji, Wiśniowski,
- „Współpraca nauki z biznesem na przykładzie robotyzacji procesów specjalnych dla zakładów Doliny Lotniczej" - dr hab. inż. Andrzej Burghardt  - prof. Politechniki Rzeszowskiej,
- „Rola Sztucznej Inteligencji w życiu inżyniera” - dr hab. Adrian Horzyk, Politechnika Krakowska,
- „Fabrykacja robotyczna w architekturze" - Teodor Michalski, Paweł Sikorski, Mateusz Kaczmarczyk.

ZAPISY NA SEMINARIUM – AGENDA I FORMULARZ

Reklama

W trakcie seminarium odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie osiemnastego już konkursu firmy ASTOR na najlepszą pracę dyplomową.

Wydarzenie odbędzie się 2 grudnia 2016 roku o godzinie 10:00 w Collegium Maius w Krakowie. Zgłoszenia są przyjmowane do 25 listopada. Udział w seminarium jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona.

W 2016 roku seminarium zgromadziło ponad 60 gości, przedstawicieli zarówno wyższych uczelni, jak i szkół średnich.  W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele uczelni technicznych z całej Polski, w tym finaliści siedemnastej edycji konkursu wraz ze swoimi promotorami, jurorzy zasiadający w kapitule konkursu oraz przedstawiciele mediów i firmy ASTOR zaangażowani w projekt.

Mocnym punktem otwierającym seminarium było wystąpienie prezesa ASTOR, Stefana Życzkowskiego pt. "10 zasad prowadzenia biznesu". Program seminarium, w którym m.in. znalazły się prezentacje, jak mądrze inwestować w zawodową przyszłość, jak pozyskiwać finansowanie ze środków UE, prezentacje laboratoriów wyposażonych w nowoczesny sprzęt, dostarczony przez ASTORa, czy inspirujące przykłady współpracy firmy z placówkami edukacyjnymi, wzbudził zainteresowanie zgromadzonych przedstawicieli świata nauki. W panelu wymiany doświadczeń współpracy jednostek edukacyjnych z przemysłem udział wzięli: dr hab. inż. Krzysztof Oprzędkiewicz, profesor nadzwyczajny Akademii Górniczo-Hutniczej, dr hab. inż. Jerzy Zając, profesor Politechniki Krakowskiej oraz mgr inż. Robert Maruszak z Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku.

Źródło: Materiał organizatora

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama