Mondi Simet zakończył rozbudowę zakładu pod Poznaniem

Mondi
Reklama
Reklama

W styczniu 2017 r. międzynarodowy producent opakowań z papieru – firma Mondi – ogłosiła plany rozbudowy zakładu Mondi Simet, zlokalizowanego pod Poznaniem, o możliwości produkcji opakowań z tektur ciężkich (tzw. heavy-duty). Dwudziestego czerwca br. zakład Mondi Simet oficjalnie otworzył swoje drzwi dla międzynarodowych oraz lokalnych gości, którzy mogli zapoznać się ze szczegółami tej inwestycji oraz funkcjonowaniem zmodernizowanej fabryki. 

Podczas spotkania zorganizowano wycieczkę po nowej hali produkcyjnej, podczas której goście mogli zobaczyć najwyższej klasy tekturnicę Fosber o szerokości roboczej 2,8 m z trzema pojedynczymi sklejarkami.

Reklama

Tekturnica ta dostarcza tekturę trzywarstwową, pięciowarstwową i siedmiowarstwową z różnymi kombinacjami fal od E do ACA z prędkością do 400 metrów liniowych tektury na minutę do pozostałych, zmodernizowanych maszyn konwertujących. Dzięki tej inwestycji Mondi Simet obejmuje pod jednym dachem cały cykl od produkcji tektury do jej przetwarzania w opakowania dla szerokiego zakresu plikacji: wielkogabarytowych, heavy-duty, jak również opakowań e-commerce oraz gotowych do wystawienia na półkę.

Przedstawiciele kadry kierowniczej podkreślali znaczenie rozbudowy zakładu Mondi Simet dla lokalnej społeczności, regionu oraz firmy Mondi. Armand Schoonbrood, dyrektor operacyjny oddziału Mondi Corrugated Packaging, do której należy Mondi Simet wyjaśnił, że oddział tektury falistej Mondi już cieszy się silną pozycją w Polsce dzięki pięciu zakładom zlokalizowanych w Szczecinie, Bystrzycy Kłodzkiej, Dorohusku, Mszczonowie oraz Świeciu, ale widoczne było zapotrzebowanie na fabrykę obsługującą teren Wielkopolski, jak i sąsiadujące z nią regiony.

Właśnie dlatego zainstalowaliśmy najbardziej innowacyjną tekturnicę, która pozwoli czterokrotnie zwiększyć moce produkcyjne zakładu Mondi Simet, dzięki czemu będzie on w stanie sprostać rosnącym potrzebom polskiego rynku na opakowania z tektury falistej. Chciałbym jednocześnie podziękować naszej wykwalifikowanej kadrze pracowników, lokalnym władzom oraz dostawcomza okazane zaangażowanie podczas trwania projektu, bez którego ta udana inwestycja nie byłaby możliwa – powiedział Armand Schoonbrood.

Reklama

Po zwiedzeniu zakładu goście wzięli udział w szeregu warsztatów prowadzonych przez ekspertów z firmy Mondi oraz Fosber. Podczas rozmów z przedstawicielami Mondi poruszono najważniejsze zagadnienia dotyczące projektowania opakowań biorąc pod uwagę cały łańcuch dostaw, pokazując na przykładach, jak ważne jest zrównoważenie bezpośrednich i pośrednich kosztów pakowania oraz wpływ opakowania na sprzedaż. Eksperci Mondi zapoznali również gości z pięcioma kluczowymi aspektami odpowiadającymi za sukces na półkach sklepowych: z zasadą łatwego otwierania, ekspozycji, identyfikacji, dokonywania zakupów oraz utylizacji. Dodatkowo, zgromadzeni goście mogli przetestować okulary do eye-trackingu, aby zrozumieć, jak wygląd opakowania może oddziaływać na zmysły konsumentów.

Podczas warsztatów z produkcji tektury ciężkiej, eksperci Mondi podkreślali, że opakowania wielkogabarytowe stworzone z tektury oferują wiele korzyści dla łańcucha dostaw. Rafał Miszczak, kierownik ds. innowacyjnych produktów w Polsce dodał, że opakowania typu heavy-duty mogą być używane do pakowania oraz przechowywania produktów o wadze tony. Dzięki odpowiedniej konstrukcji pozwalają zaoszczędzić czas podczas przygotowania, zajmują mniej miejsca podczas składowania, ułatwiają transport oraz znacznie zmniejszają całkowitą wagę przesyłki po zintegrowaniu z paletami.

Źródło: Mondi

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama