Nowości na stoisku BTC Maszyny Stolarczyk

Raven Media

Podczas targów STOM 2019 firma BTC Maszyny Stolarczyk zaprezentowała najnowsze maszyny i urządzenia ze swojej oferty rynkowej.

Prasa krawędziowa Warcom 3m x 100T z hydraulicznym systemem kompensacji w czasie rzeczywistym
Nowatorski, hydrauliczny system kompensuje strzałkę ugięcia w dwóch kierunkach jednocześnie – z dołu i z góry. Kompensacja jest możliwa dzięki zespołowi sześciu czujników mierzących odkształcenia oraz dwóm grupom siłowników hydraulicznych zamontowanych w specjalnie skonstruowanym stole i suwaku prasy. Pozwala to na całkowite wyeliminowanie tzw. efektu banana i uzyskanie elementów o niezrównanej prostoliniowości.

Prasy mimośrodowe
Prasa mimośrodowa OMERA R4 63T posiada system szybkiej, półautomatycznej zmiany skoku, płynną regulację suwaka, zarządzanie przez sterownik PLC z dotykowym ekranem i pamięcią ustawień. Z kolei prasa mimośrodowa MIOS T40FV posiada bariery świetlne, płynną regulację szybkości i sterowanie PLC z dotykowym ekranem i pamięcią ustawień.

Linia podająca firmy Servo Presse
Jest to automatyczna linia do podawania blach ze zwojów o wadze 4000 kg, szerokości 400 mm i grubości do 6 mm. Dzięki kompaktowej budowie i sprytnej konstrukcji osłon bezpieczeństwa linia mieści się na powierzchni 5 m2, a jej długość nie przekracza 3,5 m.

Maszyna do wykrawania dysków TIMAC TZZ-2R
Jest to urządzenie do wycinania okręgów w systemie zygzak, co pozwala na oszczędność materiału nawet do 9% względem wykrawania dysków w sposób tradycyjny, jednorzędowy. Maszyna, do której materiał wprowadzany jest ze zwoju, następnie prostowany i podawany pod przesuwne noże krążkowe, pozwala wycinać z blachy o grubości do 4 mm okręgi o średnicy od 450 mm do 850 mm, zachowując przy tym wydajność 400 szt/min.

Źródło: BTC Maszyny Stolarczyk

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę