Nowości Rittal na targach Hannover Messe 2019

Hannover Messe to największe, międzynarodowe targi z zakresu technologii przemysłowej. Na tegorocznej edycji, która odbędzie się już 1–5 kwietnia, firma Rittal zaprezentuje swoje nowości produktowe i sposoby na skuteczniejsze zarządzanie produkcją.

Tematem przewodnim tegorocznych targów w Hanowerze jest „Inteligencja Przemysłowa”. To jeden z najważniejszych trendów dla firmy Rittal. Jej przedstawiciele w trakcie Hannover Messe zaprezentują koncepcję ułatwienia pracy według założeń Przemysłu 4.0 oraz odpowiednie nowości produktowe.

Premierowe obudowy Rittal dla Przemysłu 4.0

Nowe produkty Rittal, które będą prezentowane na targach w Hanowerze, wpisują się w koncepcję Przemysł 4.0. – Rozumiemy potrzeby współczesnego przemysłu i na podstawie jego założeń opracowaliśmy nową generację obudów sterowniczych Kompakt oraz obudów małogabarytowych – mówi Uwe Scharf, dyrektor zarządzający w Rittal. – Spełniają one wymagania Przemysłu 4.0 i są nową, cyfrową wersją opracowanego 50 lat temu standardowego produktu AE Rittal – dodaje. AE Rittal, wyprodukowany w 35 mln egzemplarzy, stał się najczęściej używanym systemem obudów kompaktowych na świecie. Jest pierwowzorem i pierwszą w historii szafą sterowniczą produkowaną seryjnie. – Nowe obudowy zapewniają jeszcze bardziej intuicyjną obsługę i efektywniejszą pracę. Szczegóły ujawnimy podczas targów – podsumowuje Uwe Scharf.

Inteligencja przemysłowa i edge

Założeniem inteligencji przemysłowej jest przede wszystkim ciągłe ułatwianie pracy – na podstawie danych i algorytmów. Dzięki niej normą staje się skuteczne prognozowanie i przewidywanie błędów oraz awarii. Podczas targów w Hanowerze Rittal zaprezentuje klientom różne perspektywy analizy danych z wykorzystaniem produktów Industrial IoT. Klimatyzatory, chillery i maszyny za pośrednictwem czujników oraz interfejsów IoT lub IIoT łączą się z narzędziami do zarządzania informacją. Przemysł 4.0 i Smart Industry wymagają od aplikacji krótkiego czasu reakcji na przesyłane sygnały oraz wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jest to możliwe dzięki infrastrukturze Rittal. W trakcie targów firma zaprezentuje pięć centrów danych typu Edge w typowych zastosowaniach branżowych. Intelligence Data Center (IEDC), które zostało stworzone wspólnie z firmami Atos i Siemens, zbiera wszystkie najpotrzebniejsze dane w zakładzie produkcyjnym działającym według założeń Przemysłu 4.0.

Efficiency Lab, czyli nie tylko Rittal

Oprócz firmy Rittal na Hannover Messe 2019 swoje stanowisko będą miały także jej spółki córki – Eplan i Cideon. W centrum znajdzie się Efficiency Lab, gdzie zaprezentowana zostanie cyfryzacja procesów inżynieryjnych – z pomocą osób odwiedzających stoisko. Dzięki współpracy z gośćmi opracowany zostanie obraz stanu rzeczywistego i planowanego, który jest kluczowym etapem cyfryzacji w zakładach przemysłowych. Spółki przedstawią także rozwój swoich rozwiązań chmurowych: odwiedzający poznają Eplan eView, czyli pierwsze takie rozwiązanie systemu ePulse. 

Źródło: Rittal

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę