Nowy cobot ABB z prestiżową nagrodą

Nowy cobot GoFa firmy ABB z nagrodą Red Dot Best of the Best ABB

Robot współpracujący GoFa firmy ABB został nagrodzony prestiżową nagrodą Best of the Best Red Dot. W ten sposób jurorzy konkursu Red Dot docenili innowacyjny projekt, dzięki któremu nowy cobot ABB jest nie tylko funkcjonalny, ale również atrakcyjny i przystępny dla użytkownika.

Globalny konkurs Red Dot Design Awards wyróżnia osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa produktów, a jury ocenia tysiące zgłoszeń każdego roku. Nagroda Red Dot Best of the Best przyznawana jest za przełomowe wzornictwo i jest najwyższym wyróżnieniem w konkursie, zarezerwowanym dla najbardziej estetycznych, funkcjonalnych, inteligentnych lub innowacyjnych projektów.

Reklama

Cobot GoFa firmy ABB jest najszybszym robotem współpracującym w swojej klasie i jest przeznaczony do pracy ramię w ramię z ludźmi w szerokim zakresie zadań, bez konieczności stosowania wygrodzeń. Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, w tym inteligentne czujniki w miejscach połączeń elementów konstrukcyjnych, które zatrzymują cobota w ciągu milisekund, jeśli wyczują jakikolwiek nieoczekiwany kontakt, pozwalają GoFa bezpiecznie pracować bezpośrednio i nieprzerwanie obok ludzi.

Założeniem projektantów GoFa było stworzenie intuicyjnego, przyjaznego dla użytkownika i przystępnego projektu, który zachęcałby ludzi, a w szczególności osoby, które po raz pierwszy korzystają z robota, do śmiałego korzystania i interakcji z nim.

Tworzenie robotów bardziej przystępnych, łatwiejszych w użyciu i bardziej intuicyjnych jest kluczem naszej wizji, aby roboty stały się tak samo znane w miejscu pracy, jak dziś laptop – mówi Sami Atiya, dyrektor Biznesu Robotów i Automatyki Dyskretnej ABB.

Powiązane firmy

Reklama

Projekt GoFa odbiega od wyglądu tradycyjnych robotów przemysłowych, zawężając granice pomiędzy produktami przemysłowymi i konsumenckimi. Zastosowano w nim smukłe, proste ramiona, które nadają cobotowi przyjazny dla użytkownika, a jednocześnie solidny wygląd, podczas gdy wyważone użycie koloru, materiału i wykończenia nadaje GoFie nowoczesny, elegancki wygląd. Prosta konstrukcja interfejsu po stronie ramienia z dwoma przyciskami i pierścieniem świetlnym nawiązuje do łatwych w użyciu interfejsów produktów konsumenckich. To sprawia, że jest on dostępny nawet dla początkujących użytkowników robotów, którzy są bardziej przyzwyczajeni do technologii konsumenckiej i mogą nie znać się na maszynach przemysłowych.

Wprowadzenie nowego cobota GoFa firmy ABB opiera się na sukcesie rodziny YuMi, która od czasu wprowadzenia na rynek w 2015 r. pomaga przedsiębiorstwom bezpiecznie zautomatyzować kluczowe zadania.

Źródło: ABB

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę