Nowy rekord odległości dla transmisji danych 6G

Nowy rekord odległości dla transmisji danych 6G Depositphotos

Technologia nigdy nie stoi w miejscu, więc podczas gdy komunikacja 5G wydaje się całkiem nowa i efektywna, branża już przygotowuje się do następnej generacji. LG Electronics i Fraunhofer Heinrich-Hertz Institute przeprowadziły test, który ustanowił nowy rekord odległości dla transmisji danych przy użyciu technologii 6G.

Jak można się spodziewać, 6G ma działać jak 5G i jego poprzednicy, ale znacznie szybciej i wydajniej. Dzieje się tak dlatego, że po raz pierwszy rozszerza się na częstotliwości terahercowe (THz), co powinno pozwolić na zapewnienie szybkości transmisji danych do 50 razy większej niż 5G przy zaledwie 10% opóźnień.

Firmy takie jak Samsung i LG testują i udoskonalają tę technologię już od kilku lat, nieustannie ustanawiając nowe rekordy odległości dla transmisji danych 6G. Teraz, w nowych testach, LG i Fraunhofer z powodzeniem zwiększyły tę odległość do 500 m, pobijając rekord 320 m ustanowiony w zeszłym roku.

Zespół twierdzi, że ten kamień milowy jest znaczący, ponieważ 500 m to standardowa odległość dla stacji bazowych o dużej mocy ustawionych wokół obszarów miejskich. Nowe testy zweryfikowały również, że 6G może komunikować się między terminalami budynek-budynek, budynek-ziemia i ziemia-ziemia. Podsumowując, technologia ta coraz bardziej zbliża się do rzeczywistej gotowości.

Główną wadą technologii 6G jest jej niewielki zasięg. Na potrzeby nowego testu firmy LG i Fraunhofer opracowały nowy wielokanałowy wzmacniacz mocy i odbiornik o niskim poziomie szumów, które zwiększyły moc wyjściową o ponad 50%, aby osiągnąć nowy rekord odległości.

Twój telefon 5G nie jest jeszcze przestarzały - komercjalizacja 6G nie jest spodziewana przed 2029 r. W międzyczasie jest jeszcze wiele technologicznych niedociągnięć do naprawienia i standardów sieciowych do ustalenia.

Źródło: LG

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę