Nowy zakład K2ROBOTS w gminie Brzeszcze

Nowy zakład K2ROBOTS w gminie Brzeszcze Polska Strefa Inwestycji

Nowa hala produkcyjna, lepsza kontrola produkcji, nowoczesny sprzęt i rozwój technologii – inwestycja firmy K2ROBOTS w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wyniesie 2,2 mln złotych. Krakowski Park Technologiczny wydał w tym roku już 24 decyzje o wsparciu.

Producent maszyn przemysłowych i automatyki zainwestuje w miejscowości Jawiszowice, w gminie Brzeszcze. Nowy zakład produkcyjny firmy K2ROBOTS powstanie przy wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji, a przedsiębiorca zadeklarował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 2,2 mln zł. Głównym przedmiotem działalności przedsiębiorstwa jest projektowanie, montaż oraz serwisowanie zaawansowanych robotów wykorzystywanych w różnych branżach przemysłowych.

Utworzenie nowego zakładu firmy K2ROBOTS to kluczowy krok w rozwoju działalności przedsiębiorstwa. Hala produkcyjna zostanie wykorzystana do produkcji zaawansowanych rozwiązań przy użyciu robotów i urządzeń automatyzacyjnych, które są specjalnością firmy. Nowa przestrzeń produkcyjna przyczyni się do uzyskania oczekiwanej skali produkcji oraz poprawy efektywności procesów.

Decyzja o zakupie hali produkcyjnej jest strategicznym posunięciem, które umożliwi naszej firmie lepszą kontrolę nad procesem produkcji, skróci czas realizacji zamówień oraz pozwoli na elastyczne dostosowanie się do zmieniających się potrzeb rynku. Dodatkowo, firma będzie miała możliwość zainwestowania w nowoczesny sprzęt produkcyjny oraz rozwój technologii, co pozwoli jej utrzymać pozycję lidera w branży robotyki Krzysztof Breguła, prezes zarządu K2ROBOTS.

Nowy zakład K2ROBOTS w gminie Brzeszcze zdjęcie w treści artykułu

Zakup hali produkcyjnej to nie tylko inwestycja w przestrzeń i maszyny, ale również w rozwój firmy, zwiększenie konkurencyjności na rynku oraz zapewnienie stabilnych warunków dla dalszego rozwoju. Dzięki utworzeniu nowego zakładu K2ROBOTS będzie mogła kontynuować innowacyjne projekty, zwiększyć zatrudnienie oraz zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na jej wysokiej jakości produkty. Dodatkowo wraz z zakupem hali firma pozyskuje m.in. elektronarzędzia, odciągi spawalnicze, żuraw słupowy, kompresor sprężonego powietrza oraz specjalne narzędzia ręczne, potrzebne do dalszego rozwoju K2ROBOTS.

Narzędzia będą używane przy każdym projekcie polegającym na budowie gniazda zrobotyzowanego, czy przeróbkach mechanicznych. Produkty firmy K2ROBOTS to także zautomatyzowane linie do spawania i zgrzewania. Firma buduje takie stanowiska od koncepcji aż po wykonanie. K2ROBOTS zajmuje się też obsługą linii pras, procesami zgrzewania śrub i nakrętek. Modernizuje również istniejące stanowiska, doposażając w nowe oprzyrządowanie i unowocześniając.

Krakowski Park Technologiczny wydał w 2024 roku już 24 decyzje o wsparciu. Przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie 10,4 miliarda złotych nakładów inwestycyjnych.

W samym powiecie oświęcimskim od wprowadzenia programu Polska Strefa Inwestycji (2018) KPT wydał 22 decyzje o wsparciu, inwestorzy zadeklarowali 971 619 935 PLN oraz  utworzenie 96 miejsc pracy.

Źródło: Polska Strefa Inwestycji

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę