Omron inwestuje w tajwańską firmę Techman Robot

Omron inwestuje w tajwańską firmę Techman Robot Omron

Firma Omron Corporation poinformowała o podpisaniu umowy dotyczącej inwestycji kapitałowej w firmę Techman Robot, Inc. Jest to druga na świecie pod względem wielkości firma dostarczająca roboty współpracujące, które mogą dzielić obszar pracy z ludźmi. Omron będzie posiadać około 10% udziałów w firmie Techman. Finalizacja inwestycji jest planowana na grudzień 2021 r.

W 2018 r. firma Omron zawarła strategiczny sojusz z firmą Techman w celu sprostania rosnącym potrzebom w zakresie automatyzacji, które wynikają między innymi z niedoboru wykwalifikowanych pracowników na rynku. Od tego czasu roboty współpracujące Techman z serii TM były sprzedawane pod wspólną marką na całym świecie za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej firmy Omron. Wspólne działania Omron i Techman zaowocowały również opracowaniem mobilnego manipulatora, który jest robotem łączącym cechy mobilnego robota firmy Omron i robota serii TM, aby umożliwić stworzenie środowiska opartego na współpracy ludzi i maszyn.

Powiązane firmy

Celem inwestycji Omrona w firmę Techman jest wspólne opracowywanie innowacyjnych rozwiązań robotyki, które połączą możliwości urządzeń automatyki przemysłowej marki Omron oraz robotów współpracujących Techman. Wspiera to zapewnianie bezpieczeństwa i wydajności oraz rozwiązywanie problemu związanego z brakami kadrowymi w zakładach produkcyjnych.

Środowisko przemysłu produkcyjnego znacznie się zmienia. Z myślą o wyprzedzeniu tych zmian od 2016 r. firma Omron  prowadzi zaawansowaną produkcję w oparciu o unikatową koncepcję generowania wartości „i-Automation” w celu rozwiązywania problemów, z którymi mierzą się zakłady produkcyjne. Od czasu przejęcia przez Omron firmy produkującej roboty przemysłowe Adept Technology Co., Ltd. w 2015 r., skupiamy się na technologii robotów i rozwoju rynku – skomentował Junta Tsujinaga, prezes działu automatyki przemysłowej firmy Omron.

Od 2018 r. firmie Techman Robot udało się osiągnąć status drugiego na świecie pod względem wielkości producenta robotów współpracujących. Naszym celem jest tworzenie inteligentnych rozwiązań dla fabryk w zakresie współpracy ludzi i maszyn. Cieszymy się, że możemy pogłębić nasze wieloletnie relacje z firmą Omron, właśnie poprzez tę współpracę. Jest to duża szansa dla obu przedsiębiorstw, która pozwoli nam właściwie reagować na szybko rosnącą lukę na rynku i zaspokoić zapotrzebowanie na inteligentną produkcję – powiedział dr Shi-Chi Ho, prezes Techman Robot.

Poprzez wzmocnienie swoich działań w obszarze robotyki firma Omron dąży do tworzenia zakładów produkcyjnych, które przyspieszą realizację jej koncepcji „i-Automation!”, przynosząc wiele korzyści klientom i polepszając jakość życia ludzi na całym świecie.

Koncepcja „i-Automation!”

Firma Omron opracowała innowacyjną koncepcję produkcyjną pod nazwą „i-Automation!”. Obecnie przedsiębiorstwo dąży do wprowadzania innowacji w zakładach produkcyjnych poprzez realizację tej koncepcji, składającej się z trzech kluczowych innowacji – lub tzw. trzech „i”. Dzięki tym innowacjom w dziedzinie automatyzacji firma Omron zamierza znacznie zwiększyć wydajność zakładów produkcyjnych w celu uzyskania wysokiej wartości dodanej.

Intencją pierwszego „i”, czyli integracji (ewolucji sterowania), jest rozwój technologii automatycznego sterowania, aby praktycznie każdy operator, niezależnie od stopnia doświadczenia, mógł z powodzeniem wykonywać pracę, która wcześniej wymagała specjalistycznych umiejętności. Poprzez drugie „i” – inteligencję (rozwój inteligencji za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych) – firma Omron dąży do stałego rozwoju urządzeń i linii produkcyjnych. Zastosowanie szerokiej gamy urządzeń sterujących i sztucznej inteligencji (SI) pozwala na uczenie się maszyn na podstawie doświadczenia oraz utrzymywanie ich w optymalnym stanie. Trzecie „i”, czyli interaktywność (nowa harmonizacja relacji między ludźmi a maszynami), polega na rozwijaniu harmonijnego współdziałania maszyny i człowieka. Celem jest wypracowanie takiej współpracy, podczas której maszyny będą w stanie pomagać operatorom poprzez rozpoznawanie ludzkich myśli i zachowań. Tak zaawansowany tryb pracy może zaoferować właśnie firma Omron, czyli doświadczony producent specjalistycznych urządzeń sterujących.

Źródło: Omron

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę