Partnerstwo technologiczne Eplan i Dassault Systèmes

Partnerstwo technologiczne Eplan i Dassault Systèmes Eplan

Cyfrowa transformacja może stać się rzeczywistością tylko dzięki systemom sieciowym, kompleksowym danym i ścisłej współpracy pomiędzy producentami. Właśnie w tym celu firma Eplan założyła pod koniec 2020 r. sieć partnerską Eplan Partner Network, która zrzesza obecnie 65 producentów. Jednym z najnowszych Partnerów jest międzynarodowa firma technologiczna Dassault Systèmes, która dołączyła do sieci partnerskiej w kwietniu tego roku. Dzięki nawiązanej współpracy, interfejs pomiędzy Platformą Eplan a platformą 3Dexperience firmy Dassault Systèmes będzie systematycznie rozszerzany.

Podczas tegorocznych targów Hannover Messe oficjalnie ogłoszono nawiązanie partnerstwa technologicznego pomiędzy firmami Eplan i Dassaults Systèmes, w ramach którego obie strony będą pracować nad rozszerzeniem interfejsu pomiędzy rozwiązaniami Eplan a platformą Dassault Systèmes 3Dexperience. Celem współpracy jest płynna integracja inżynierii elektrotechnicznej i technologii płynów w kontekście rozwoju produktu. Dyrektor zarządzający Dassault Systèmes Eurocentral Dominic Kurtaz i dyrektor generalny Eplan & Cideon Sebastian Seitz podpisali umowę w Hanowerze w Niemczech. Partnerzy będą wnosić swoją wiedzę fachową w interesie swoich wspólnych klientów, umożliwiając w ten sposób firmom tworzenie kompleksowych procesów rozwoju cyfrowego.

Powiązane firmy

Dążenie do wyższej wydajności procesów

Dzięki dwukierunkowemu interfejsowi pomiędzy Platformą Eplan a platformą Dassault Systèmes 3Dexperience zwiększamy efektywność procesów naszych wspólnych klientów. Gdy wszystkie systemy są połączone dwukierunkowo, na przykład ECAD, ERP i PDM, użytkownicy pracują w prawdziwie interdyscyplinarny sposób, a tym samym zwiększają swoją wydajność – wyjaśnia Sebastian Seitz. 

Dzięki temu partnerstwu wspieramy naszych wspólnych klientów w osiąganiu nowych wymiarów wydajności i produktywności w kontekście całościowego rozwoju produktu i w oparciu o tworzenie wirtualnych bliźniaków – dodaje Dominic Kurtaz, dyrektor zarządzający Eurcentral, Dassault Systèmes. – Dwukierunkowy interfejs upraszcza wiele procesów i stwarza nowe możliwości współpracy dla naszych klientów. Dlatego cieszymy się, że wspólnie z firmą Eplan możemy zrobić ten przełomowy krok.

Zgodnie z ustaleniami, partnerstwo zostanie rozszerzone w nadchodzących miesiącach. Obie firmy wspólnie pracują nad dalszą optymalizacją interfejsu PLM 3Dexperience Connector oraz nad dostarczaniem nowych rozwiązań do rozwoju produktów cyfrowych w środowisku chmurowym. Planowane jest również wspólne środowisko demonstracyjne w ramach Engineering Collaboration Network z filmami i przykładowymi danymi w środowisku chmurowym PLM, a także wspólna interakcja przy projektach klientów.

Dwukierunkowe połączenie inżynierii i PLM

Interakcja rozwiązań Eplan i platformy 3Dexperience umożliwia automatyczne sterowanie procesami zarządzania danymi dla elektrotechniki i inżynierii płynów. Wyjątkowe jest to, że dostęp do platformy opartej na chmurze Dassault Systèmes jest dostępny bezpośrednio w programie Eplan Electric P8 i Eplan Fluid. Na przykład listy komponentów i zestawienia materiałów mogą być synchronizowane za pomocą jednego kliknięcia. Dla użytkowników obu platform automatyzacja rutynowych procesów sprawia, że codzienna praca staje się jeszcze łatwiejsza, a typowe operacje, takie jak wyszukiwanie, znajdowanie i tworzenie projektów, a także ich rejestrowanie lub wylogowanie się z nich, czy też eksportowanie stron projektu Eplan do neutralnych formatów, są wykonywane znacznie wydajniej dzięki wspólnemu interfejsowi. W szczególności szybkie i łatwe generowanie dokumentów zaoszczędzi użytkownikom zarówno czas, jak i wysiłek, ponieważ wszystko, czego potrzeba do wydrukowania w neutralnych formatach, to tylko zaznaczenie wyboru podczas zapisywania. Neutralne formaty są następnie automatycznie łączone z powiązanym projektem Eplan.

Eplan  i platforma 3Dexperience komunikują się dwukierunkowo. Sprawdzanie projektów z programu Eplan na platformie jest zautomatyzowane, podobnie jak otwieranie projektów z systemu PLM. Ważne atrybuty opisowe PDM, w tym informacje dla nagłówka rysunku, mogą być dodawane w całej firmie na platformie 3Dexperience i są one automatycznie dostępne podczas następnego sprawdzania projektu Eplan. Ponadto oprogramowanie obsługuje tradycyjne funkcje PDM, takie jak zatwierdzanie lub przesyłanie dokumentacji do produkcji.

Źródło: Eplan 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę