Piec Active Only od Seco/Warwick

Piec Active Only od Seco/Warwick Seco/Warwick

Producent aluminiowych chłodnic bar&plate w Chinach, od 2014 firma notowana na Chińskiej Giełdzie Papierów Wartościowych – National Equities Exchange and Quotations („The New Third Board”), zamówiła piec Active Only od Seco/Warwick.

Zdolność produkcyjna klienta to ponad 200 tys. sztuk wymienników ciepła rocznie. Zamówiona linia Active-Only od Seco/Warwick zwiększy, te i tak już imponujące, możliwości produkcyjne. System do pracy półciągłej Active Only obejmie: suszarkę, komorę płukania azotem, grzany konwekcyjnie piec lutowniczy, komorę chłodzenia w atmosferze ochronnej oraz komorę chłodzenia końcowego. Całość uzupełni system analizy tlenu, system płukania azotem oraz kompleksowy system sterowania. Kontrakt obejmuje również pełną instalację i uruchomienie urządzenia w zakładach partnera.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Sekwencyjna praca pieca Active Only CAB podzielona jest na etapy. Należą do nich m.in.: etap załadowania, suszenia w suszarce, płukania w komorze płukania, podgrzewu i lutowania w opatentowanej komorze konwekcyjnej, chłodzenia wstępnego w komorze chłodzenia z płaszczem powietrznym oraz ostatni etap chłodzenia, to komora bezpośredniego chłodzenia końcowego powietrzem. Produkt przemieszcza się pomiędzy etapami w pozycji pionowej na podstawie płynnie regulowanego czasu cyklu uzależnionego od typu i konfiguracji wsadu. Termopara strefy roboczej monitoruje czas procesu, który determinuje moment przeładunku. Dzięki analizie temperatury wsadu system dostosowuje czas grzania dla konkretnych wymienników ciepła. Piec gwarantuje jednorodne podgrzanie produktu, dzięki opatentowanej konstrukcji mufli konwekcyjnej. Półciągły tryb pracy zapewnia, że nawet wielkogabarytowe elementy zostaną podgrzanie równomiernie i zostanie zapewniony prawidłowy czas procesu lutowania.

Od kilku dekad Seco/Warwick jest światowym liderem technologii lutowania aluminium oraz wielu rozwiązań do obróbki cieplnej aluminium. Z naszych rozwiązań korzystają zarówno producenci wymienników ciepła, jak i firmy z branży lotniczej, energetycznej czy motoryzacyjnej. Seco/Warwick to marka znana wszędzie tam, gdzie obrabia się aluminium. Niewątpliwy sukces zawdzięczamy doświadczeniu oraz ogromnym możliwościom przystosowywania produktów do konkretnych, indywidualnych wymagań klientów. Piec półciągły CAB typu Active Only jest popularny, ponieważ pozwala na niższe zużycie azotu, redukcję kosztów i wyjątkową kontrolę jakości lutowania w atmosferze – mówi Piotr Skarbiński, wiceprezes Segmentu Produktów Aluminium i CAB w Grupie Seco/Warwick. – To, że tak znaczący partner nas wybrał, z pewnością nie jest przypadkowe. Na terenie Chin jesteśmy bardzo znani. Dostarczamy rozwiązania do wielu firm z tego regionu, a duża część naszych kontraktów jest wynikiem rekomendacji, jakie otrzymujemy od klientów.

Lutowanie aluminium w Atmosferze Ochronnej (CAB) z systemem Active Only sprawdza się w przemysłowej produkcji wymienników ciepła. Rozwiązanie to jest często wybierane przez branżę HVAC oraz producentów części samochodowych. Piec Active Only pozwala na lutowanie różnorodnych wymienników ciepła, co sprawia, że urządzenie to jest bardzo uniwersalne. Piec można rozgrzać do temperatury lutowania z temperatury otoczenia i uzyskać w nim odpowiednią atmosferę w bardzo krótkim czasie. System półciągły umożliwia zmienne szybkości grzania i chłodzenia w zależności od cyklu i potrzeb. Półciągły tryb pracy zapewnia równomierne nagrzewanie elementów nawet o ponadprzeciętnych wymiarach.

Chiński klient posiada w portfolio bardzo szeroki asortyment obejmujący wymienniki ciepła dla różnych gałęzi przemysłu. Płytowe wymienniki ciepła są powszechnie stosowane w systemach ogrzewania, chłodzenia oraz wentylacji. Wymienniki aluminiowe wykorzystuje się głównie w branży motoryzacyjnej i energetycznej. Rurowo-żebrowe wymienniki ciepła są wykorzystywana głównie w przemyśle motoryzacyjnym, HVAC oraz energetycznym. Wybrany piec Active Only pozwoli w półciągłym trybie pracy zapewnić największą elastyczność przy adekwatnej wydajności.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę