Piec próżniowy Seco/Warwick dla hinduskiego producenta katalizatorów

Piec próżniowy Seco/Warwick dla hinduskiego producenta Seco/Warwick

Ecocat India, czołowy producent katalizatorów, którego misją jest oczyszczanie powietrza poprzez dostarczanie na rynek innowacyjnych katalizatorów dla sektora motoryzacyjnego, zamówił wysokociśnieniowy piec próżniowy z hartowaniem gazowym od Seco/Warwick.

Piec, który zostanie dostarczony do Ecocat India w drugiej połowie 2022 r., jest urządzeniem próżniowym przystosowanym do przeprowadzenia skomplikowanych procesów lutowania. Rozwiązanie zbudowane na bazie jednokomorowego, standardowego pieca próżniowego z chłodzeniem w gazie. Dzięki zastosowanym dedykowanym modyfikacjom, możliwe jest przeprowadzenie wydajnych i precyzyjnych procesów lutowania i wyżarzania, które są niezbędne w procesie produkcyjnym katalizatorów. Proces odbywa się w dużej przestrzeni roboczej z możliwością dopasowania ponadgabarytowego wsadu, ale z wykorzystaniem zalet okrągłej komory grzejnej.

Powiązane firmy

– Piec dla Ecocat India to dość duże urządzenie, które umożliwi obróbkę większej liczby elementów niż dotychczas, co znacząco podniesie wydajność hartowni i w konsekwencji przełoży się na zwiększone możliwości produkcyjne. W urządzeniu zastosowaliśmy system wysokiej próżni oparty na bardzo mocnej pompie dyfuzyjnej oraz system średniej próżni. To urządzenie, które, choć oparte jest na naszym standardowym rozwiązaniu, zostało w pełni dostosowane do potrzeb i wymagań klienta – mówi Maciej Korecki, Wiceprezes Segmentu Próżni Seco/Warwick.

Kontrola temperatury lutowania

Dobra kontrola temperatury to podstawa w lutowaniu elementów w piecach próżniowych. Piec dla Ecocat India wyposażony jest w system chłodzenia sterowany falownikiem. Dzięki temu ma on lepszą kontrolę mocy chłodzenia w danych segmentach. Urządzenie charakteryzuje się także rozbudowanym systemem kontroli temperatury. Celem tej ostatniej jest uzyskanie: lepszej kontroli temperatury grzania, równomierności oraz zabezpieczenia przed przegrzaniem wsadu podczas procesu lutowania. Dużą zaletą urządzenia są też małe straty cieplne oraz dobry rozkład temperatury w komorze grzejnej.

Złącza lutowane w wysokiej próżni charakteryzują się bardzo dobrą jakością, gdyż pozbawione są wtrąceń tlenkowych, rozproszonych gazów i pęcherzy. Z tego powodu, przy wytwarzaniu precyzyjnych i wysoko obciążonych elementów o skomplikowanych przekrojach, technologia lutowania próżniowego stała się konkurencyjna dla innych metod spajania. Jest ona coraz powszechniej wykorzystywana przez producentów katalizatorów czy wymienników ciepła.

Producenci katalizatorów to wymagający klient, który wytwarza produkt o bardzo skomplikowanych kształtach z trudnym procesem połączenia elementów (lutowanie). Urządzenie próżniowe, które sprawdzi się w tej branży, musi spełniać szereg kryteriów, które pozwolą prowadzić precyzyjny, powtarzalny i bezpieczny proces lutowania. Dobry piec próżniowy przeznaczony do lutowania katalizatorów powinien posiadać system pompowy, który jest bardziej odporny na zabrudzenia. Rozbudowany system kontroli temperatury, który zapobiega przegrzaniu wsadu, wydajny system próżniowy zapewniający szybszy proces odpompowania pieca, a także chłodzenie sterowane falownikiem przyspieszający bezpieczny proces chłodzenia. Dzięki temu największa moc chłodzenia załączana jest w momencie procesu wymuszonego chłodzenia w gazie, po ustabilizowaniu połączenia lutowanego za pomocą chłodzenia statycznego.

Ecocat India stawia na Seco/Warwick

Ecocat India jest znanym na całym świecie i jednym z czołowych producentów katalizatorów i systemów kontroli emisji spalin do samochodów osobowych, ciężkich pojazdów użytkowych, sprzętu terenowego i silników stacjonarnych. Produkowane urządzenia pozwalają odbiorcom końcowym spełniać normy emisji Euro IV, V i VI. Firma dostarcza kompletne katalizatory do różnych zastosowań m.in. mieszalniki benzyny, oleju napędowego, CNG, LPG, biopaliwa, SCR i mocznika, katalizator VOC, katalizator utleniania cząstek i filtr DPF.

– Naszą nadrzędną misją jest oczyszczanie środowiska poprzez dostarczanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych w celu zmniejszenia emisji zanieczyszczeń przez system motoryzacyjny. Ecocat India reprezentuje zaawansowaną technologię, wysoką jakość i przestrzeganie polityki ochrony środowiska. Nowy piec próżniowy, który jest już trzecim naszym urządzeniem od Seco/Warwick, znacząco zwiększy nasze moce produkcyjne. Lutowanie w próżni to kluczowy dla nas proces, a dzięki zakupionemu urządzeniu będzie on precyzyjny i wydajny. Seco/Warwick jest dla nad firmą pierwszego wyboru w zakresie dostarczania urządzeń do obróbki cieplnej metali – powiedział Alok Trigunayat, dyrektor zarządzający Ecocat India.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę