Platforma chmurowa dla wymagających sektorów gospodarki

Platforma chmurowa dla wymagających sektorów gospodarki Pixabay

Firmy Atos i Dassault Systèmes w ramach globalnego partnerstwa oferują platformę 3DExperience SaaS w suwerennym środowisku dla krytycznych i wrażliwych branż, w szczególności sektorów obrony i opieki zdrowotnej. Wysoce bezpieczne wdrożenie umożliwi współpracę w chmurze, zapewniając jednocześnie pełną kontrolę nad danymi, procesami i własnością intelektualną.

W wielu branżach działalność biznesowa obejmuje wykorzystanie wirtualnych kopii, co wymaga bezpiecznych środowisk, by zapewnić kompleksowe doświadczenia obywatelom, pacjentom, konsumentom, studentom i interesariuszom biznesowym. Platforma 3DExperience zapewnia organizacjom całościowy obraz ich działalności biznesowej i systemu w czasie rzeczywistym w jednym, opartym na współpracy i interaktywnym środowisku. Klienci skorzystają z platformy chmurowej w dedykowanym, suwerennym środowisku, które będzie zarządzane i zabezpieczone przez Atos.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

Usługi Atos opierają się na rozwiązaniu One Cloud Sovereign Shield, które jest kompletnym zestawem metodologii, produktów i usług w chmurze. W tym celu Atos wnosi swoją wiedzę i rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa (jako zajmujący 2. miejsce w światowym rankingu dotyczącym usług cyberbezpieczeństwa), aby sprostać specyficznym potrzebom infrastruktury krytycznej. Obejmuje to centra operacji bezpieczeństwa (SOC) i usługi cyberbezpieczeństwa w celu zabezpieczenia działań konserwacyjnych i administracyjnych.

Aby zapewnić najwyższy poziom prywatności danych, platforma jest zgodna z francuskim prawem CIIP  i europejską dyrektywą NIS, w szczególności w zakresie wykrywania incydentów bezpieczeństwa i systemów informacji administracyjnych. Oferta ta jest odpowiedzią na specyficzne potrzeby administracji sektora obronnego, podmiotów publicznych oraz podmiotów znanych jako „Operatorzy usług krytycznych” i „Operatorzy o kluczowym znaczeniu”.

Atos i firma Dassault Systèmes będą badać dalsze możliwości rozszerzenia współpracy, wykorzystując produkty Atos z zakresu cyberbezpieczeństwa, doświadczenie Atos w zakresie obliczeń o wysokiej wydajności (HPC) oraz rozwoju krytycznych systemów, w połączeniu z rozwiązaniem platformy 3DExperience.

Cieszymy się, że możemy wprowadzić Atos OneCloudSovereignShield do domeny aplikacji SaaS, dzięki czemu możemy zaoferować suwerenne wdrożenie platformy 3DExperience w branżach o znaczeniu krytycznym na całym świecie. Partnerstwo między Atos i Dassault Systèmes potwierdza nasze wspólne ambicje wprowadzenia na rynek unikatowej oferty w celu poprawy poziomu kontroli, jaką klienci mają nad wykorzystaniem danych, które produkują i wymieniają – powiedział Pierre Barnabé, interim co-CEO and head of big data and security w Atos.

Coraz większa popularność modelu virtual twins w zakresie innowacji produktowych oraz operacji produkcyjnych i biznesowych we wszystkich sektorach gospodarki podnosi potrzeby firm i administracji w zakresie platform hypertrusted. Aby uwolnić moc chmury, architektura IT od infrastruktury IT po doświadczenia biznesowe wymaga całościowych, spójnych operacji cyberbezpieczeństwa – powiedział Bernard Charlès, vice chairman and CEO w Dassault Systèmes. – Współpraca między Atos i Dassault Systèmes zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i suwerenności opartego na doświadczeniu, wykorzystując siłę współpracy platformy 3DExperience. Otwiera nowe możliwości współpracy opartej na zaufaniu w dziedzinach, w których ma ona kluczowe znaczenie, takich jak opieka zdrowotna i obrona. Podejście Virtual Twin CyberExperience zostanie również wykorzystane przy naszym partnerskim rozwiązaniu.

Źródło: Dassault Systèmes

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę