Połączone rozwiązanie do produkcji przyrostowej

Połączone rozwiązanie do produkcji przyrostowej Chiron

Drukarka do metalu AM Cube 3D była prawdziwym hitem na Open House Online w zeszłym roku, dzięki opatentowanej technologii umożliwiającej napawanie laserowe z użyciem obu rodzajów materiału wsadowego – drutu i proszku. Nowoczesny system wytwarzania przyrostowego sprawdził się od tego czasu u klientów z przemysłu. Kolejną nowością jest kompleksowa dokumentacja danych procesowych za pośrednictwem DataLine AM oraz możliwość rejestrowania procesu spawania w czasie rzeczywistym za pomocą cyfrowego systemu VisioLine AM.

Napawanie laserowe za pomocą AM Cube nadaje się do wielu różnych procesów i branż: jest z powodzeniem stosowane w inżynierii mechanicznej, produkcji narzędzi, produkcji energii, a nawet w przemyśle lotniczym. Od powlekania i naprawy komponentów po drukowanie części zbliżonych do kształtu nominalnego istnieje bardzo wiele zastosowań w produkcji addytywnej.

Grupie Chiron udało się zaoferować dwa procesy – napawanie laserowe z zastosowaniem drutu oraz proszku – w jednym kompleksowym systemie. Prawdziwą zaletą i unikatową cechą AM Cube jest to, że głowicę do nakładania można zmieniać w pełni automatycznie podczas procesu, a układ pozwala na użycie maksymalnie do 3 różnych głowic. System jest częścią portfolio Grupy Chiron od dwóch lat i jest połączonym rozwiązaniem dla produkcji przyrostowej. AM Cube jest zaprojektowany przy użyciu kartezjańskiego układu współrzędnych, podobnie jak konwencjonalne centrum obróbkowe.

Grafika

Technologia napawania laserowego nadaje się szczególnie dobrze do małych serii i dużych elementów o długich czasach wytwarzania i wysokich kosztach materiału. Dzieje się tak w szczególności dzięki bezproblemowemu przejściu AM Cube z obróbki czteroosiowej na pięcioosiową. Układ pozwala sprostać różnorodnym zamówieniom przy zachowaniu doskonałej jakości powierzchni. AM Cube może również działać bezobsługowo, pod warunkiem zachowania wszystkich odpowiednich środków bezpieczeństwa, np. zapewnienia atmosfery ochronnej

Na Open House Online, w dniach 15–18 czerwca br., eksperci z działu Additive Manufacturing po raz pierwszy zaprezentowali nowe systemy cyfrowe. DataLine AM dokumentuje różne dane procesowe podczas spawania i wyświetla je w łatwej do zrozumienia wizualizacji danych na żywo na monitorze. Nowy system cyfrowy VisioLine AM umożliwia systematyczne monitorowanie procesu za pomocą systemu kamer. Obydwa systemy budują podstawę dla szerokiej gamy opcji analizy procesu spawania i stwarzają nowe możliwości optymalizacji procesu produkcyjnego.

Źródło: Chiron

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 11–12/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę