Półmaski ochronne z wymiennym filtrem

Półmaski ochronne z wymiennym filtrem ITA

Firma ITA wprowadziła do swojej oferty półmaski ochronne, wyprodukowane w ramach polskiej inicjatywy producentów, uczelni i laboratoriów. Maska posiada wymienny filtr ochronny klasy P2 zgodny z normą EN 143 i zabezpiecza przed aerozolami cząstek stałych, aerozolami na bazie wody (pył lub dym) oraz aerozolami z ciekłą fazą rozproszoną.

Konstrukcja półmaski ułatwia swobodne oddychanie, przez co sprawdza się w codziennym użytkowaniu, także w drodze do pracy lub szkoły. Filtrowanie zabezpiecza układ oddechowy, dlatego zalecane jest stosowanie nawet przy krótkotrwałym przebywaniu w środowisku szkodliwym dla zdrowia. Powietrze wdychane z otoczenia przechodzi przez materiał filtracyjny w wymiennym filtrze, gdzie jest oczyszczane. Powietrze wydychane usuwane jest na zewnątrz inną drogą, przez górny zawór w części twarzowej, dzięki czemu nie powoduje wilgotności w układzie filtrującym.

Powiązane firmy

ITA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Cechy:

  • półmaska ochronna ST-01 jest dedykowana do ochrony układu oddechowego w miejscach pracy i poza nimi
  • skutecznie zabezpiecza układ oddechowy przed aerozolami cząstek stałych, aerozolami na bazie wody (pył lub dym) oraz aerozolami z ciekłą fazą rozproszoną, dla których NDS jest większy lub równy ≥0,05 mg/m3, o ile stężenie fazy rozproszonej nie przekracza 10 x NDS
  • posiada łatwo wymienne filtry (wymiana w ciągu kilku sekund)
  • klasa ochronna filtra P2 zgodna z normą EN 143
  • żywotność filtra w warunkach przemysłowych wynosi 8 godzin (przy nieprzerwanej pracy w zapylonym pomieszczeniu)
  • żywotność filtra w warunkach zewnętrznych związana z zagrożeniem Covid-19 wynosi minimum 2 tygodnie
  • rozbudowana regulacja pozwala dopasować maskę do naturalnych kształtów twarzy, przy zachowaniu koniecznej szczelności
  • nie jest produktem skutecznie chroniącym przed szkodliwym działaniem trujących gazów
  • Źródło: ITA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę