Polska rozmawia z Iranem na temat dostaw ropy

Dragonfly Capital
Reklama
Reklama

Przebywający w dniach 5-8 maja 2016 r. z wizytą w Iranie podsekretarz stanu w ME Michał Kurtyka 7 maja 2016 r. spotkał się wiceministrem energii Iranu Houshangiem Falahatianem. Głównymi tematami rozmów były dotychczasowe doświadczenia oraz perspektywy współpracy polsko-irańskiej w obszarze energii.

Uczestnicy spotkania za perspektywiczne obszary współpracy uznali m.in. sektory ropy i gazu i elektroenergetyczny. Rozmawiano także o możliwościach współpracy polskich i irańskich firm działających w tym sektorze m.in. w zakresie modernizacji elektroenergetyki, efektywności energetycznej, dostaw maszyn i urządzeń czy wsparcia eksperckiego. Strona polska podkreśliła również otwartość na współpracę z irańskimi przedsiębiorcami zainteresowanymi inwestycjami w Polsce.

Reklama

W trakcie wizyty podsekretarz stanu w ME spotkał się również z wiceszefem irańskiej Agencji Energii Atomowej Behruzem Kamalwandi. Celem spotkania była m.in. wymiana doświadczeń z realizacji programów rozwoju energetyki jądrowej.

Wizyta wiceministra Kurtyki połączona jest z zorganizowaną przez Krajową Izbę Gospodarczą (KIG) misją gospodarczą firm sektora energetycznego, które biorą udział w targach branży energetycznej Oil&Gas, Refining and Petrochemical Exhibition. Misja polskich przedsiębiorców obejmuje ok. 30 firm świadczących usługi, prace, produkty dla sektora energetycznego. Wśród nich są największe polskie firmy działające w tym obszarze m.in. PGNiG i spółki tej grupy oraz LOTOS, Orlen Oil.

Powiązane firmy

Reklama

W trakcie wizyty wiceminister Kurtyka wziął również udział w organizowanym przez KIG we współpracy z Irańską Izbą Handlu, Przemysłu, Górnictwa i Rolnictwa, Polsko-Irańskim Forum Biznesu.

Źródło: Ministerstwo Energii

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama