Potrójna nominacja STILL

Reklama
Reklama

Jury konkursu o prestiżowy tytuł Międzynarodowego Wózka Widłowego Roku (IFOY) ogłosiło swoje nominacje. Do walki o to ważne wyróżnienie staną aż trzy produkty STILL – ekologiczny RX 70-50, wydajny EK-X oraz kompleksowy system STILL iGo Easy.

W bieżącej edycji International Forklift Truck of the Year Award biorą udział urządzenia, które na europejskim rynku pojawiły się po 1 grudnia 2012 roku. Kluczowe czynniki, jakimi kierowano się przy wyborze nominowanych produktów, to zastosowanie przyszłościowych rozwiązań i zaawansowanych technologii. Biorąc pod uwagę te kryteria, jurorzy wyróżnili aż trzy produkty firmy STILL.

RX 70-50 w kategorii: wózek widłowy z przeciwwagą powyżej 3,5 tony
Eksperci IFOY docenili w projekcie RX 70-50 doskonałe zrównoważenie odpowiedzialności za środowisko z wysoką wydajnością i efektywnością. Spalinowo-elektryczny napęd pojazdu charakteryzuje się ekonomią eksploatacji i wyjątkowo niską emisją CO2.
Wózek wyróżnia się również ergonomią i bezpieczeństwem. Wygodna kabina, wyposażenie redukujące poziom wibracji i pochłaniające hałas oraz dobra widoczność we wszystkich kierunkach przyczyniają się do wzrostu komfortu pracy nawet przy najtrudniejszych zadaniach transportowych. Możliwość wyposażenia w dodatkowy system STILL ProActive, informujący o bieżącym stanie technicznym pojazdu, gwarantuje natomiast wysoki poziom bezpieczeństwa oraz ciągłość pracy.

EK-X w kategorii: wózek techniki magazynowej
EK-X to nowe rozwiązanie techniki magazynowej STILL przeznaczone do komisjonowania i kompletacji pionowej. Łączy najwyższą precyzję działania z oszczędnością i wydajnością pracy. Dzięki kompaktowym rozmiarom i minimalnemu promieniowi skrętu równemu 1470 mm, EK-X umożliwia bezpieczne manewrowanie w wąskich korytarzach magazynów o skomplikowanej infrastrukturze.
Jury szczególnie doceniło przestronną, ergonomiczną kabinę operatora oraz zastosowanie systemu OPTISPEED pozwalającego na bezpieczną jazdę z maksymalną dopuszczalna prędkością, dochodzącą do 13km/h.

STILL iGo Easy w kategorii: wózek automatycznie prowadzony (AGV)
iGoEasy to pierwsze na świecie rozwiązaniem software’owe, umożliwiające pełną konfigurację i monitorowanie pojazdów intralogistycznych przy pomocy iPada.
Ekspertom IFOY do gustu przypadła przede wszystkim prostota obsługi rozwiązania, wymierne korzyści związane z jego wdrożeniem i szerokie możliwości zastosowania. Kluczową zaletą aplikacji jest umożliwienie pełnej automatyzacji pracy magazynu w oparciu o indywidualne wymagania klienta. Zestaw, w skład którego wchodzi tablet, wózek wysokiego podnoszenia EGV/S 14-20 oraz komponenty automatyzacji, charakteryzuje się wysoką intuicyjnością i efektywnością działania.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama