Poznaliśmy kolejne filary targów ITM Industry Europe

Sztuczna inteligencja, robotyzacja, automatyzacja szturmem wchodzą do polskich fabryk i zakładów produkcyjnych. Ofertę takich rozwiązań będzie można zobaczyć na targach ITM INDUSTRY EUROPE, które potrwają od 3 do 6 czerwca 2025 w Poznaniu.
Podczas tej edycji nie zabraknie także debat na temat najbardziej pożądanych aktualnie kompetencji na rynku pracy. Dodatkowo organizatorzy targów wraz z partnerami zadbają o spektakularne pokazy m.in. z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.
Nieocenione źródło wiedzy i inspiracji
Na targach TM INDUSTRY EUROPE można zobaczyć nie tylko ofertę skierowaną do dużych przedsiębiorstw, ale także rozwiązania dla średnich i małych firm.
– W trzech największych pawilonach targów ITM powierzchnia wystawiennicza jest już od dawna zaplanowana. W „piątce” będzie można zobaczyć rozwiązania z zakresu obróbki metali, a także lasery i ofertę dla branży odlewniczej w ramach nowej odsłony Salonu Odlewnictwa FOCAST. Z kolei w pawilonach 3 i 3A swoje produkty będą prezentować wystawcy specjalizujący się w obróbce skrawaniem i narzędziami dla przemysłu – zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM.
Świat przemysłu jutra
Podczas targów w Poznaniu firma DBR77 znów przeniesie odwiedzających w fascynujący świat przemysłu jutra. To właśnie tam powstanie Fabryka Przyszłości. Pierwszego dnia targów ekspertka marketingu B2B Agnieszka Wnuk oraz zespoły: firmy DBR77, targów ITM INDUSTRY EUROPE i firmy Schmalz połączą siły w przygotowaniu konferencji: „Ludzie Fabryki Przyszłości - Kobiety w centrum przemysłu”. Liderki, które na co dzień realnie wpływają na rozwój branży przemysłowej, porozmawiają o tym, jak różnorodność zespołów, nowe kompetencje i odważne podejście kobiet kształtują przyszłość przemysłu.
– Kobiety są dziś równorzędnymi liderkami innowacji - bez ich perspektywy trudno wyobrazić sobie Fabrykę Przyszłości. Zwłaszcza w obliczu kryzysu demograficznego i powszechnej automatyzacji oraz robotyzacji, która demokratyzuje dostęp do większości zawodów. Czas pokazać wpływ kobiet na rozwój technologii, kompetencji i całej branży – mówi Katarzyna Szwarocka, dyrektor marketingu DBR77.
Drugiego dnia targów w Fabryce Przyszłości odbędzie się panel pt.: „Zarządzanie Fabryką Przyszłości - ze Sztuczną Inteligencją w tle”. Uczestnicy dowiedzą się jak AI oraz inteligentne oprogramowanie zmieniają sposoby planowania, organizacji i zarządzania produkcją. Eksperci przedstawią inspirujące przykłady cyfrowych transformacji w praktyce.
Z kolei trzeci dzień poświęcony będzie „Procesom produkcyjnym Fabryki Przyszłości - ze szczególnym uwzględnieniem automatyzacji i robotyzacji”. – Wspólnie będziemy się zastanawiać czy to czas robotów mobilnych i zastosowania sztucznej inteligencji w robotach? A może to humanoidy szturmem wkroczą do naszych fabryk? Fabryka Przyszłości to nie tylko technologie, ale przede wszystkim ludzie - ich kreatywność, zaangażowanie i kompetencje. Targi ITM 2025 będą miejscem, gdzie realne pomysły spotkają się z rzeczywistymi potrzebami przemysłu. Razem pokażemy, jak wygląda produkcja jutra. - zapowiada Piotr Wiśniewski, CEO DBR77.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE

Strefa Bezpieczeństwa
– Niestety nadal dbałość o bezpieczeństwo w przemyśle jest postrzegana często jako ostatnie, najmniej ważne ogniwo wdrażania automatyzacji i robotyzacji. Wydajność, oszczędność czy bezawaryjność linii produkcyjnej stoi w pierwszej kolejności listy priorytetów, a kwestia zabezpieczenia pracownika i linii produkcyjnej - na ostatniej pozycji. Dba się o zabezpieczenia maszyn, których wartość sięga setek tysięcy euro, natomiast życie i zdrowie ludzkie, które jest bezcenne, pomijane jest najczęściej – twierdzi Sebastian Chrzanowski-Sawicki, prezes firmy Troax, organizatora Strefy Bezpieczeństwa, która w ubiegłym roku swoimi spektakularnymi pokazami przyciągnęła na targach ITM tłumy zwiedzających.
Zwiedzanie Strefy rekomendowane jest pracownikom produkcji na co dzień mających styczność z automatyzacją w różnych obszarach pracy, pracownikom działów zakupów, dla których zgubnie często priorytetem jest cena, a nie parametry techniczne elementów bezpieczeństwa. Strefa może być także inspirującą przestrzenią dla uczniów szkół technicznych.
Źródło: Grupa MTP