Poznaliśmy nazwisko nowego prezesa zarządu PKP

PKP
Reklama
Reklama

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podało, że Walne Zgromadzenie PKP S.A. podjęło decyzję o powołaniu Bogusława Kowalskiego na stanowisko Prezesa Zarządu PKP S.A.

Członkami zarządu spółki zostali Jarosław Kołodziejczyk i Mirosław Pawłowski. Jednocześnie został odwołany członek zarządu Jarosław Bator.

Reklama

- Nowy zarząd PKP S.A. przystępuje od dzisiaj do pracy, jest wiele spraw które wymagają pilnego rozwiązania – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Jedynym akcjonariuszem spółki PKP S.A. jest skarb państwa, reprezentowany - zgodnie z art. 5 ww. ustawy - przez ministra właściwego ds. transportu. Oznacza to, iż jest on jednocześnie walnym zgromadzeniem spółki. Zgodnie ze statutem PKP S.A., powołanie i odwołanie prezesa, członków zarządu i rady nadzorczej znajduje się w kompetencjach walnego zgromadzenia PKP S.A.

Reklama

Źródło: Centrum Prasowe PAP/PKP

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama