Produkcja elektroniki a nawilżanie powietrza

Condair Systems
Reklama
Reklama

Zapewnienie stałej, optymalnej wilgotności powietrza należy do najskuteczniejszych sposobów ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi w produkcji elektroniki. Dodatkowe nawilżanie powietrza zapewnia przy tym nie tylko jakość produkowanych elementów i produktu końcowego, ale także działa pozytywnie na dobre samopoczucie i zdrowie w miejscu pracy.

Elektrostatyka
Zbyt mała wilgotność powietrza zwiększa niebezpieczeństwo wyładowań elektrostatycznych, a następnie związanych z tym uszkodzeń elementów i urządzeń. Zapewnienie całorocznej optymalnej wilgotności powietrza to jeden z najbardziej skutecznych środków ochrony elektrostatycznej (ESD). Przy względnej wilgotności powietrza na poziomie 40–50% przewodność powietrza i powierzchni materiałów jest na tyle podwyższona, że umożliwia bez trudu odprowadzanie ładunków elektrycznych. Szybki przepływ wyładowań przy wysokiej wilgotności powietrza wyjaśnia się tym, że na materiałach tworzy się cienka warstwa wilgoci, która czyni powierzchnię na tyle przewodzącą, że nie dochodzi do niebezpiecznego nagromadzenia się ładunków. Komponenty i podzespoły elektroniczne są w ten sposób zabezpieczone przed awariami półprzewodników i związanymi z tym późniejszymi skutkami.

 

Reklama

Mniej pyłu
W związku z tym, że naładowane elektrostatycznie powierzchnie posiadają do tego podwyższoną zdolność przyciągania pyłu, stała i optymalna wilgotność powietrza pozwala dodatkowo zmniejszyć ilość osadu złożonego z cząsteczek pyłu. Jednocześnie wiązane przez nawilżanie powietrza pyły nie unoszą się tak długo w powietrzu.

 

Reklama

Lepsze warunki pracy
Dzięki nawilżaniu powietrza w pomieszczeniach produkcyjnych poprawiają się również warunki pracy pracowników. Przy optymalnej i stałej wilgotności powietrza nie trzeba na przykład zakładać kabli uziemiających na nadgarstek. Poprawia to wyraźnie swobodę ruchu i nakłada mniej ograniczeń w produkcji. Dodatkowo znikają typowe dolegliwości związane ze zbyt suchym powietrzem, wysychanie śluzówki, schorzenia dróg oddechowych i inne dolegliwości.

 

Pakiet informacyjny: Ochrona przed elektrostatyką. Niższe koszty i wyższa jakość dzięki nawilżaniu powietrza

>> Zamów bezpłatnie! <<

 

Condair Systems Sp. z o.o.
ul. Langiewicza 28/2
70-263 Szczecin
tel.: +48 43 841 7030
info@condair-systems.pl
www.condair-systems.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama