Rekordowe wyniki finansowe Universal Robots

Reklama
Reklama

 

Universal Robots – duński producent robotów, opublikował roczny raport finansowy za 2014 rok. Firma zwiększyła dochody, aż o 70%, osiągając 218 milionów DKK (duńskich koron) i podwoiła zysk, który wyniósł 31 milionów DKK.

Universal Robots jest na drodze do osiągnięcia celu, jakim jest podwajanie rocznych obrotów w okresie od 2014 do 2017 roku.

Reklama

„Pierwszy kwartał 2015 rozpoczął się obiecująco. Mamy nadzieję, że będzie to kolejny rok silnego wzrostu. W tym roku skupiamy się na zwiększeniu sprzedaży naszego nowego robota UR3, który został przyjęty z ogromnym zainteresowaniem przez branżę przemysłową m.in. podczas premiery na targach w Szanghaju i Chicago w marcu, jak i na targach w Hannoverze w kwietniu” – mówi Enrico Krog Iversen, prezes Universal Robots.

Zarząd Universal Robots kontynuuje strategię dotyczącą osiągnięcia dochodu w wysokości miliarda DKK w sprawozdaniu finansowym za rok 2017. Cel ten ma zostać osiągnięty poprzez inwestycje zarówno w rozwój nowych produktów, jak i ich marketing oraz sprzedaż.

 

Reklama

Nowe biura i zwiększenie liczby pracowników
Globalny rozwój będzie również wspierany przez wzmocnienie obecności regionalnej. Dla Universal Robots ważne jest aby zarówno dystrybutorzy, jak i klienci końcowi mogli być bliżej firmy. Do końca 2015 roku zostaną otwarte nowe biura w Stanach Zjednoczonych, w Ameryce Południowej, jak również w Europie.

„W 2014 roku zatrudniliśmy 50 nowych pracowników. W 2015 spodziewamy się powiększenia naszej firmy o kolejne 50 osób, zarówno w siedzibie głównej w Odense, jak i w biurach regionalnych”, powiedział Enrico Krog Iversen.

 

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama