ROHLIG SUUS Logistics otwiera logistykę kontraktową w Lublinie i Bydgoszczy

ROHLIG SUUS Logistics
Reklama
Reklama

Firma rozszerzyła logistykę kontraktową o kolejne lokalizacje. ROHLIG SUUS Logistics będzie świadczyć usługi w nowych powierzchniach magazynowych - 3000 m² w Bydgoszczy oraz 2000 m² w Lublinie. To pierwsza obecność firmy w nowoczesnych magazynach klasy A+ w tych miastach.

Wybór obydwu lokalizacji nie był przypadkowy. ROHLIG SUUS Logistics dostrzega potencjał regionów, przygotowując się na ich rozwój i zwiększone zapotrzebowanie na usługi logistyczne. Nie bez znaczenia pozostaje również wpływ środków europejskich, które zwiększają konkurencyjność tych obszarów, poprzez budowę infrastruktury czy tworzenie nowych miejsc pracy.

Reklama

Dotychczas z unijnej pomocy finansowej korzystały głównie regiony zachodnie i Polski centralnej. Obecnie jej ciężar przeniesiono na rzecz okręgu wschodniego czy województwa kujawsko-pomorskiego, co zwiększyło atrakcyjność Specjalnych Stref Ekonomicznych położonych na tych obszarach. W obydwu rejonach na korzyść zmienia się również infrastruktura drogowa, która jest jednym z warunków rozwoju rynku oraz pow. magazynowych i logistycznych. W 2014 roku oddano do użytku obwodnicę ekspresową Lublina oraz udostępniono fragment drogi ekspresowej S17. Kolejne, planowane etapy budowy, przyniosą natomiast miastu pełne, ekspresowe połączenie z Warszawą. Oba obszary stanowią także duże, wewnętrzne rynki zbytu o wysokiej chłonności, obejmujące kilkaset tysięcy mieszkańców. Przy czym szacuje się, że koszty operacyjne oraz zatrudnienia w obu rejonach są niższe o 20-30% w stosunku do Polski Centralnej i Zachodniej.

Rozwój wskazanych regionów może się okazać magnesem przyciągającym nowe firmy, które zdecydują się na otwarcie swoich biur w obydwu miastach.

Reklama

Źródło: ROHLIG SUUS Logistics

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama