Rozwiązania gorącokanałowe dla związków PCR

Rozwiązania gorącokanałowe dla związków PCR Oerlikon HRSflow

Oerlikon HRSflow opracował specjalne rozwiązania gorącokanałowe dla związków PCR. Ich możliwości zastosowania pokazują dwa przykłady zrealizowane w praktyce - skrzynka na owoce i kosz na śmieci do kompostowania organicznych odpadów domowych. Dzięki tym przyjaznym dla środowiska projektom, które zostały zrealizowane wspólnie z różnymi partnerami, firma podkreśla swoje zaangażowanie w gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Do produkcji skrzynek na owoce firma Mundimold przetwarza zoptymalizowaną mieszankę PE z APS otrzymywaną z recyklingu opakowań kartonowych Tetra Pak. Przy produkcji tej wymagającej części, która została zademonstrowana na K 2022 na serwohydraulicznym Haiti Jupiter z technologią dwupłytową i siłą zamykania 4500 kN, serwosterowany system gorącokanałowy z zaworem FLEXflow z czterema dyszami przyczynia się do wysokiej powtarzalności procesu. Optymalną jakość przewężki zapewnia nowa, zgłoszona do opatentowania tuleja chłodząca TTC firmy Oerlikon HRSflow, która zapobiega lepieniu się tworzywa do iglicy nawet przy krótkich cyklach. Niskie zużycie energii systemu FLEXflow wspiera wydajną energetycznie produkcję. Partnerami projektu były firmy Haitian, Mundimold, Tetra Pak, APS i Oerlikon HRSflow.

Innym przykładem jest Bokashi Organko Essential, hermetyczne, zamykane wiadro do domowego kompostowania. Część 775 g o grubości ścianki 2,5 mm jest produkowana z polimerów PCR przy użyciu dwudyszowego systemu gorącokanałowego Oerlikon HRSflow. Jest to zoptymalizowane pod kątem częstych zmian koloru i zaprojektowane tak, aby pozostałe zanieczyszczenia w recyklacie nie powodowały uszkodzeń, smug lub zacieków, które mogłyby wpłynąć na efekt estetyczny i funkcjonalny. 

Źródło: Oerlikon HRSflow 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę