Rozwiązania IE5 – silniki synchroniczne serii DR2C..

Rozwiązania IE5 - silniki synchroniczne serii DR2C.. SEW-Eurodrive

Napędy o zmiennej prędkości obrotowej pozwalają osiągnąć większe oszczędności w zakresie zużycia energii. Silniki synchroniczne serii DR2C.. są jednym z modułów rozwiązania, które pozwala osiągnąć klasę sprawności IE5. Zostały zaprojektowane z myślą o eksploatacji z falownikiem, a dzięki rezerwom dynamicznym i termicznym zapewniają zrównoważoną pracę oraz redukcję kosztów na przestrzeni całego cyklu życia.

Wraz z dynamicznymi zmianami, jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, coraz większą wagę przykładamy do ochrony naszej planety. Unia Europejska stawia konkretne wymagania dotyczące energooszczędności w przemyśle. Na podstawie analiz przeprowadzonych przez Komisję Europejską szacuje się, że przedmiotowe, nowe wymagania w zakresie sprawności silników przyczynią się do ograniczenia rocznego zużycia energii elektrycznej o około 10 TWh oraz do zmniejszenia rocznej emisji gazów cieplarnianych o 3 Mt ekwiwalentu dwutlenku węgla do 2030 r. Z tego powodu wiele firm z branży automatyzacji produkcji koncentruje swoją uwagę na rozwoju energooszczędnych rozwiązań.

Powiązane firmy

SEW-Eurodrive Polska Sp. z o.o.

Artur Buczkowski, dyrektor sprzedaży SEW-EurodriveW odpowiedzi na obecne wymogi i potrzeby wprowadziliśmy silniki, które spełniają najwyższe standardy efektywności energetycznej. Dzięki rozwiązaniom DR2C.. można osiągnąć znaczną redukcję strat energii, a jednocześnie zwiększyć wydajność produkcji – mówi Artur Buczkowski, dyrektor sprzedaży SEW-Eurodrive Polska. 

Te jednostki synchroniczne charakteryzują się nie tylko wysoką energooszczędnością, ale także niezawodnością i długą żywotnością. Silniki klasy IE5 zostały wprowadzone na rynek jako jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie - zgodnie ze standardem TS IEC 60034-30-2.  

Zalety rozwiązania IE5: 

  • Silniki DR2C.. mogą być nawet o dwa rozmiary mniejsze niż porównywalne silniki asynchroniczne klasy IE3 o tej samej mocy. W porównaniu z klasycznym silnikiem elektrycznym, napędy charakteryzują się większą dynamiką. 
  • Efektywność energetyczna - silniki klasy IE5 są bardziej energooszczędne niż silniki klasy IE3. Mają wyższy poziom sprawności, co oznacza mniejsze zużycie energii elektrycznej. 
  • Redukcja strat energii - napędy IE5 są zaprojektowane tak, aby minimalizować straty energii. Dzięki zaawansowanym technologiom, takim jak IPM - wewnętrznym magnesom trwałym, nowoczesnym materiałom i zoptymalizowanej konstrukcji wirników, silniki te osiągają znacznie mniejsze straty niż jednostki klasy IE3.
  • Zgodność z wymogami Unii Europejskiej - silniki klasy IE5 spełniają najnowsze wymagania Unii Europejskiej dotyczące efektywności energetycznej. UE stawia coraz większy nacisk na redukcję emisji gazów cieplarnianych i promowanie zrównoważonego rozwoju w przemyśle, dlatego te rozwiązania są idealnym wyborem.
  • Długoterminowe oszczędności - wyższa efektywność energetyczna IE5 prowadzi do niższego zużycia energii, co przekłada się na niższe koszty produkcji oraz eksploatacji na przestrzeni całego okresu użytkowania.

Silniki IE5 to zaawansowane technologicznie napędy, które zapewniają wysoką efektywność energetyczną. Dążenie do zrównoważonego rozwoju w przemyśle i liniach produkcyjnych przynosi korzyści nie tylko dla środowiska, ale również dla naszej ekonomii i jakości życia. Razem możemy tworzyć przemysł bardziej zrównoważony, energetycznie efektywny i przyszłościowy – dodaje dyrektor sprzedaży.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z ekspertami SEW-Eurodrive.

Źródło: SEW-Eurodrive

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę