SEW-Eurodrive na targach Hanower 2024

SEW-Eurodrive na targach Hanower 2024 SEW-Eurodrive

Prowadzenie firmy w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju jest jednym z głównych celów transformacji w gospodarce. Dlatego właśnie na tegorocznych targach w Hanowerze SEW-Eurodrive zaprezentuje produkty, usługi i rozwiązania pod hasłem "Sustainable thinking. Modular drive." 

Na targach w Hanowerze w terminie 22–26 kwietnia 2024 r., na stoisku B26 w hali 6, firma SEW-Eurodrive zaprezentuje rozwiązania do automatyzacji, które pomogą w osiągnięciu ambitnych celów biznesowych i ekologicznych.

Powiązane firmy

SEW-Eurodrive Polska Sp. z o.o.

>>Pobierz bezpłatne wejściówki na targi Hanower 2024<<

Na przykładzie branży materiałów budowlanych SEW-Eurodrive pokaże, że oferuje szeroki zakres rozwiązań – od wymiany pojedynczego komponentu z systemu modułowego, aż po kompleksowe projekty do automatyzacji całego systemu. 

Żeby budować w sposób świadomy i ekologiczny, potrzebujemy zrównoważonych materiałów budowlanych. Jest to wyzwanie dla całej branży, która nieustannie podejmuje ogromne wysiłki, aby ten cel stał się rzeczywistością. Nie jest to jednak łatwe zadanie - jeśli branża ma zbliżyć się do osiągnięcia celu, firmy i ich dostawcy muszą przeznaczyć znaczne zasoby na rozwój i stale wprowadzać innowacje w całym procesie produkcyjnym.

SEW-Eurodrive, jako producent rozwiązań napędowych, dostarcza technologię napędową do wielu sektorów przemysłu, które dzielą podobne wyzwania i cele. We wszystkich branżach stosowanie energooszczędnych rozwiązań jest uważane za kluczowy czynnik osiągnięcia celów związanych z obniżeniem emisji CO2.

SEW-Eurodrive na targach Hanower 2024 zdjęcie w treści artykułu

Na tegorocznych targach w Hanowerze SEW-Eurodrive pokaże na przykładzie jednego z klientów z branży materiałów budowlanych, w jaki sposób innowacje w technologii napędowej już pomagają klientom w realizacji ich celów zrównoważonego rozwoju. Na stoisku SEW-Eurodrive zaprezentuje:

  • Przekładnia walcowa / przekładnia stożkowo-walcowa generacji X.e z DriveRadar oferuje wiele potencjalnych zastosowań. W przemyśle materiałów budowlanych wykorzystuje się je np. do transportu surowców wydobywczych. Charakteryzując się nawet o 30% niższym zapotrzebowaniem na olej i 87% redukcją strat hydraulicznych , generacja X.e oferuje zrównoważone rozwiązanie, które od samego początku opracowywano z wykorzystaniem cyfrowego bliźniaka. Aby zagwarantować maksymalną dostępność w długim okresie, SEW-Eurodrive oferuje opcję DriveRadar, zapewniającą ciągły monitoring stanu przekładni w ramach działań z zakresu konserwacji prewencyjnej.
  • W procesie kruszenia wydobytych skał konieczna jest wytrzymała przekładnia – taka jak P2.e. Mimo wyjątkowej wydajności, przekładnia P2.e nie potrzebuje dodatkowego chłodzenia dzięki wysokiej wydajności termicznej. Co więcej, kompaktowa obudowa P2.e oznacza, że może być używana w systemach, gdzie miejsce jest ograniczone. Aby zapewnić długotrwałą dostępność systemu, SEW-Eurodrive oferuje kompleksową inspekcję i konserwację, obejmującą szeroki zakres usług, takich jak badanie za pomocą kamery inspekcyjnej, termografia i kontrola oleju, dzięki czemu wszelkie potencjalne uszkodzenia mogą być wykryte na czas.
  • Rotacyjne piece żarowe stanowią szczególne wyzwanie w zakresie technologii napędowej, dlatego też konieczne jest zastosowanie specjalnego rozwiązania napędowego. Tutaj wchodzi w grę segmentowy wieniec zębaty SEW-Eurodrive wraz z kompletnym pakietem napędowym, idealnie dopasowanym do danej aplikacji. Przekładnia zębata wykonana z materiału ADI – o szczególnie wysokiej wytrzymałości na rozciąganie – ma dłuższą żywotność dzięki niskiemu poziomowi zużycia i zwiększonej efektywności, natomiast jej segmentowy projekt sprawia, że jest znacznie łatwiejsza w produkcji, transporcie, montażu i konserwacji. Usługa modernizacji SEW-Eurodrive pozwala z kolei zaoferować wymianę poszczególnych segmentów, dzięki czemu można zaplanować ich wymianę i wydłużyć dostępność tej przekładni.
  • Ze sprawdzoną i przetestowaną standardową serią przekładni SEW-Eurodrive oferuje idealne rozwiązanie dla niemal każdej aplikacji. Jako przykład z branży budowalnej - mieszadło jest napędzane przez przekładnię walcową serii R z silnikiem DRN.. Co więcej, dzięki programowi SEW-Eurodrive "to go", firma oferuje także krótszy czas wysyłki wynoszący zaledwie pięć dni dla dużych przekładni.
  • Oprócz rozwoju technologii napędowej, rozwiązania automatyzacji i logistyki zrewolucjonizowały przepływ materiałów w procesach produkcyjnych. Od autonomicznych pojazdów po magazyny wysokiego składowania, te innowacje usprawniają procesy, optymalizują wykorzystanie zasobów i przyczyniają się do osiągnięcia ogólnych celów zrównoważonego rozwoju.

>>Zobacz więcej nt. oferty SEW-Eurodrive prezentowanej na targach Hanower 2024<<

 

SEW-Eurodrive na targach Hanower 2024 zdjęcie w treści artykułu

 

 

Źródło: SEW-Eurodrive

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę