Siemens Mobility zainwestuje 220 milionów dolarów w nowy zakład produkcyjny w USA

Siemens Mobility

Siemens Mobility, największy w Stanach Zjednoczonych producent taboru pasażerskiego, rozszerzy swoją działalność produkcyjną poprzez budowę wartego 220 milionów dolarów zakładu zaawansowanej produkcji i usług kolejowych w Lexington w Karolinie Północnej. Zakład ten stworzy ponad 500 nowych miejsc pracy i będzie jednym z największych pracodawców w mieście. Dzięki zwiększeniu mocy produkcyjnych Siemens Mobility zaspokoi rosnące zapotrzebowanie na kolej pasażerską w Ameryce, produkując jedne z najbardziej innowacyjnych i zrównoważonych pociągów pasażerskich na rynku północnoamerykańskim.

Siemens inwestuje w USA

- Ameryka inwestuje w kolej - a my inwestujemy w Amerykę. Tylko w ciągu ostatnich czterech lat Siemens zainwestował 3 miliardy dolarów w ekspansję produkcyjną i działania związane z fuzjami i przejęciami w Stanach Zjednoczonych, w tym prawie 400 milionów dolarów na zwiększenie swojego udziału w produkcji w USA i ponad dwa i pół miliarda dolarów w strategiczne amerykańskie przejęcia. W tym najnowszym zakładzie powstanie technologia kolejowa, która pomoże odmienić codzienność milionów pasażerów w całym kraju, zwłaszcza że w kraju obserwujemy odrodzenie transportu publicznego i podróży międzymiastowych- powiedział dr Roland Busch, prezes zarządu Siemens AG.

- Przez ponad 30 lat widzieliśmy, że rynek amerykański nadal się rozwija, ponieważ wyprodukowaliśmy ponad 3000 lokomotyw, wagonów pasażerskich i lekkich pojazdów kolejowych w USA we współpracy z naszymi 2000 amerykańskimi dostawcami, w tym ponad 40 w Karolinie Północnej. Teraz cieszymy się na ekspansję w Karolinie Północnej i na Wschodnim Wybrzeżu oraz na dalsze dostarczanie zrównoważonej kolei w USA. Cieszymy się z obecności w Lexington, które będzie pracować obok naszej długoletniej fabryki w Sacramento w obsłudze rosnących potrzeb amerykańskiego przemysłu kolejowego od wybrzeża do wybrzeża - powiedział Michael Peter, prezes zarządu Siemens Mobility.

Z perspektywą na rozbudowę

Fabryka produkująca wagony pasażerskie, jak również pierwszy w swoim rodzaju zakład remontowy lokomotyw i wagonów pasażerskich, będzie znajdować się na 200-akrowym terenie umożliwiającym przyszłą rozbudowę obiektu. Kiedy zakład rozpocznie działalność w 2024 roku, będzie wykorzystywał niektóre z najnowszych technologii stosowanych w zakładzie w Sacramento, w tym spawanie zrobotyzowane, druk 3D i szkolenie spawaczy w rzeczywistości wirtualnej. Ponadto, gdy obiekt będzie w pełni operacyjny, będzie neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, odgrywając ważną rolę w naszych zobowiązaniach dotyczących zrównoważonego rozwoju. 

Siemens Mobility


- Wiodące globalne firmy, takie jak Siemens Mobility, nadal wybierają Karolinę Północną, aby zbudować następną generację w innowacyjnym czystym transporcie. Dzięki wykwalifikowanej sile roboczej naszego stanu oraz sprawdzonym systemom edukacji i szkoleń, które pomagają ludziom utrzymać i budować te umiejętności, Karolina Północna jest stanem numer jeden dla produkcji - powiedział gubernator Karoliny Północnej Roy Cooper.

Siemens wspiera rynek pracy i komunikację kolejową

Lexington znajduje się w hrabstwie Davidson i mieszka w nim dla prawie 20 000 osób. Znajduje się w Piedmont Triad: centrum handlu z łatwym dostępem do transportu w centralnej Karolinie Północnej. Siemens Mobility otrzyma od stanu Karolina Północna grant inwestycyjny na rozwój miejsc pracy. Szacuje się, że w ciągu 12-letniego okresu obowiązywania tego grantu, obiekt ten przyczyni się do wzrostu gospodarki stanu o 1,6 miliarda dolarów.

Siemens Mobility

Od pierwszego lekkiego pojazdu kolejowego dostarczonego do San Diego w 1984 roku do 30 000 przejazdów kolejowych w całej Ameryce, Siemens Mobility przyczynił się do siły połączenia, miejsc pracy i inwestycji do naszych amerykańskich miast z ośmioma zakładami produkcyjnymi, 4 000 pracowników i ponad 2 000 dostawców w całych Stanach Zjednoczonych. Siemens Mobility produkuje w Ameryce od ponad 40 lat, a Lexington, NC będzie jego dziewiątym zakładem produkcyjnym, z innymi zakładami zlokalizowanymi w Alpharetta, Georgia, Louisville, Kentucky, Marion, Kentucky, Pittsburgh, Pennsylvania, New Castle, Delaware, Tualatin, Oregon i dwoma zakładami w Sacramento, Kalifornia. 

Siemens Mobility

Siostrzanym zakładem Lexington będzie 60-akrowy, zasilany energią słoneczną zakład taboru kolejowego w Sacramento, który produkuje pojazdy od ponad 30 lat i dostarczył ponad 3000 lokomotyw, wagonów pasażerskich i lekkich pojazdów kolejowych. Pojazdy spełniające wymogi Buy America są budowane przez 2500 pracowników w Sacramento, przy wsparciu amerykańskich dostawców z 40 stanów. Ponad 40 agencji tranzytowych w całych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie korzysta z oferty Siemens Mobility w zakresie lekkich pojazdów szynowych, lokomotyw, wagonów pasażerskich, komponentów i systemów automatyki, przewożąc miliony pasażerów każdego roku. 

Siemens Mobility

Siemens jest obecny w Stanach Zjednoczonych od 160 lat, inwestując 40 miliardów dolarów w ciągu ostatnich dwóch dekad i obsługując branże i infrastrukturę tworzące kręgosłup amerykańskiej gospodarki. 45 000 pracowników firmy w całych Stanach Zjednoczonych i 21 zakładów produkcyjnych opracowuje i wdraża technologie dla ponad 100 miast i 90 procent firm przemysłowych z listy Fortune 500.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę