Specjalna Strefa Ekonomiczna w Łodzi coraz większa

Reklama
Reklama

Włączenie w granice strefy gruntów zlokalizowanych w Łodzi, Łęczycy, Kleszczowie, Koluszkach i Wieluniu o łącznej powierzchni ponad 36 ha to nowelizacja, którą wprowadza najnowszy projekt rozporządzenia.

Celem zmiany granic strefy jest intensyfikacja wykorzystania instrumentu specjalnych stref ekonomicznych dla rozwoju nowych inwestycji. Pozwoli to zwiększyć innowacyjność projektów, podnoszących konkurencyjność polskiej gospodarki oraz tworzących nowe miejsca pracy. W wyniku wprowadzonych zmian powierzchnia Strefy zwiększy się do ponad 1339 ha.

Reklama

Szacuje się, że dzięki rozszerzeniu SSE o tereny zlokalizowane w Łodzi, powstanie ok. 940 nowych miejsc pracy i poniesione zostaną nakłady inwestycyjne w wysokości blisko 504 mln zł. Ponadto włączenie do Strefy gruntów prywatnych umożliwi ukończenie 4 inwestycji rozpoczętych przez HTL-Strefa w Łęczycy, Epicom w Kleszczowie, SuperDrob Zakłady Drobiarsko-Mięsne w Koluszkach i Wielton w Wieluniu. Realizacja tych projektów pozwoli na utworzenie kolejnych 720 nowych miejsc pracy oraz utrzymanie blisko 2 tys. już istniejących etatów.

Reklama

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama