Start drugiego naboru projektów Interreg Europa

Imgkid
Reklama
Reklama

Do 13 maja br. można składać wnioski o dofinansowanie międzynarodowych projektów w drugim naborze Programu Interreg Europa.

Tematyka programu obejmuje wzmacnianie badań naukowych, rozwój technologiczny i innowacje, zwiększanie konkurencyjności MŚP. Wspierane będą działania służące przejściu na gospodarkę niskoemisyjną we wszystkich sektorach oraz służące ochronie środowiska i promowaniu efektywnego gospodarowania zasobami. Interreg Europa wspiera wymianę doświadczeń i pogłębianie wiedzy m.in. wśród instytucji i władz publicznych, podmiotów prywatnych o charakterze non-profit posiadających osobowość prawną z Unii Europejskiej, Norwegii i Szwajcarii. Mogą one współpracować nad wybraną dziedziną polityki (np. tworzenie warunków dla rozwoju innowacyjności, wykorzystanie dziedzictwa kulturowego dla rozwoju ekonomicznego itp.).

Reklama

" Większa dostępność badań i usług dla sektora MŚP, wzmocnienie zdolności instytucji badawczych ulokowanych w regio­nach peryferyjnych i ich lepsze skomunikowanie z ośrodkami w innych regionach – to tylko niektóre z zakładanych rezultatów programu" – powiedział wiceminister Adam Hamryszczak.

Budżet programu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) wynosi 359 mln euro. Wspólny Sekretariat zaleca, by dofinansowanie z EFRR dla projektu wynosiło od 1 do 2 mln euro. Wsparcie (refundacja), wynosi odpowiednio dlawładz i instytucji publicznych do 85%, a prywatnych podmiotów non profit – do 75% kosztów kwalifikowalnych.

Reklama

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama