Studia podyplomowe dla managerów firm produkcyjnych

Pixabay
Reklama
Reklama

Certyfikowane kursy, szkolenia i studia podyplomowe, zwłaszcza prowadzone przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem, to doskonały sposób na podnoszenie swoich kwalifikacji. Tak jak w przypadku unikatowego kierunku "Automatyka i Robotyka. Nowoczesne technologie w przedsiębiorstwie produkcyjnym", który uruchamia firma Astor we współpracy z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku.

Podnoszenie kompetencji technicznych oraz zarządczych ułatwia sprawne i skuteczne przeprowadzenie procesu inwestycyjnego na każdym jego etapie, tak aby cały projekt zakończył się sukcesem. To aspekty kluczowe dla funkcjonowania nowoczesnych organizacji produkcyjnych. I ta wiedza nadal u pracowników polskich przedsiębiorstw jest niewystarczająca... Jak wynika z badania Akademii Astor z 2015 r., ponad 60% polskich przedsiębiorstw nie inwestuje lub zbyt mało inwestuje w rozwój pracowników.

Reklama

- Oczekiwania wobec pracowników w zakładach produkcyjnych rosną. Od inżyniera przyszłości oczekuje się umiejętności interdyscyplinarnych, a jednocześnie niewiele firm chce i potrafi zaplanować taki rozwój dla swoich inżynierów. Astor współpracuje z liderami zmian w firmach produkcyjnych i wspiera tych, którzy tymi liderami chcą się stać. I Ty możesz więcej niż myślisz – zapisz się na studia podyplomowe – zachęca Iwona Jakielska, Kierownik ds. Szkoleń Biznesowych w firmie ASTOR.

Studia podyplomowe na wspomnianym kierunku zaczynają się w październiku br. i trwają dwa semestry. Przeznaczone są dla przede wszystkim dla managerów produkcji, ale również process managerów, kierowników projektów, prowadzących projekty inwestycyjne w obszarze produkcji, a także kierowników w obszarach logistyki, produkcji, utrzymania ruchu i IT czy absolwentów automatyki i robotyki.

Zakres studiów obejmuje zarządzanie procesami, automatyzację, robotyzację i informatyzację produkcji z uwzględnieniem praktycznych zastosowań w nowoczesnym, konkurencyjnym przedsiębiorstwie produkcyjnym.

Reklama

Praktyczne zastosowanie pozyskanej wiedzy uczestnik znajdzie w takich obszarach, jak m.in.: zarządzanie projektami w nowoczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych, integracja przemysłowych systemów informatycznych stosowanych w przemyśle, analiza danych produkcyjnych w kontekście optymalizacji wydajności i jakości produkcji, wsparcie decyzji biznesowych na podstawie informacji z parku maszynowego, zarządzanie zużyciem mediów w zakładach produkcyjnych czy efektywne wykorzystanie robotów przemysłowych w przedsiębiorstwach produkcyjnych.

- Od ponad 29 lat wspieramy rozwój polskiego przemysłu, dostarczając nowoczesne technologie dla produkcji. Jednocześnie, od 29 lat, naszym priorytetem jest rozwój inżynierów – zarówno w naszej firmie, jak i we współpracujących z nami przedsiębiorstwach. Dzielimy się wiedzą i praktycznym doświadczeniem wynikającym ze współpracy z ponad 4000 klientów. Bardzo ważnym filarem naszej działalności jest także edukacja, zarówno przyszłych inżynierów, jak i tych, którzy chcą ciągle podnosić swoje kompetencje – podkreśla Stefan Życzkowski, Prezes Astor.

Źródło: Astor

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama