System mocowania płytek D

System D – mocowanie płytek w nożach tokarskich PAFANA

W ofercie firmy PAFANA dostępny jest nowy system mocowania płytek – system D, który może być wykorzystywany zarówno w nożach tokarskich do obróbki zgrubnej, jak i wykończeniowej.

System D charakteryzuje się ujemną geometrią noży. Płytki wymienne, negatywne (kąt przyłożenia płytki równy 0°) mocowane są za pomocą specjalnego docisku jednocześnie w dwóch kierunkach, tzn. na powierzchni otworu cylindrycznego płytki i na powierzchni natarcia.

system mocowania narzędzi tokarskich
System mocowania płytek D: 1 – trzonek, 2 – płytka podporowa, 3 – śruba mocująca płytkę podporową, 4 – docisk, 5 – śruba docisku, 6 – sprężyna, 7 – płytka skrawająca

Noże z płytkami mocowanymi w systemie D to najlepszy wybór do wydajnej obróbki zgrubnej jak i wykończeniowej, gdy wymagana jest duża sztywność i stabilność położenia płytki. Stosowane są do toczenia zewnętrznego i wytaczania otworów.

System D cechuje ponadto bardzo wysoka powtarzalność położenia ostrza, łatwa oraz szybka wymiana płytki skrawającej. Mocowanie płytki podporowej i płytki skrawającej wykonuje się przy użyciu tylko jednego klucza.

wymiana płytki skrawającej
Wymiana płytki skrawającej w nożach systemu D.

 

Przykład noży tokarskich składanych imakowych (toczenie zewnętrzne) z systemem D firmy Pafana DCLNR2525 M12, płytka skrawająca CNMG120408 SSP BP30S

 

Przykład noży tokarskich składanych wytaczaków (toczenie wewnętrzne), wytaczaki z chwytem szlifowanym – z systemem D firmy Pafana A25R-DCLNR12, płytka skrawająca CNMG120408 SSP BP30S (wytaczaki o średnicach d = 16-32 mm są wyposażone w korek uszczelniający doprowadzenie chłodziwa do strefy obróbki)

 

 

 

 

Uwaga – noże tokarskie składane z systemem doprowadzenia chłodziwa do strefy obróbki.

Źródło: PAFANA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę