T4B planuje budowę własnej fabryki w Miliczu

Reklama
Reklama

Spółka T4B zajmująca się opracowaniem koncepcji, projektowaniem i wdrażaniem automatyki oraz rozwiązań informatycznych, telekomunikacyjnych i elektronicznych w celu optymalizacji procesów biznesowych w firmach planuje kilkunastomilionową inwestycję w dolnośląskim Miliczu. Będzie ona produkować sprzęt dla sortowni śmieci i oczyszczalni ścieków.

Od kilkunastu lat realizujemy systemy, które zapewniają komfort, bezpieczeństwo, telekomunikację, czyli tzw. inteligentne budownictwo. Następnie weszliśmy w inżynierię środowiska, w energetykę zawodową, ostatnio w budownictwo – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Robert Szczepankowski, prezes spółki T4B. – Poszerzamy nasze portfolio związane z inżynierią budownictwa, przejmujemy tutaj kolejne spółki.

Reklama

Firma planuje za kilkunaście milionów złotych wybudowanie własnego zakładu w Miliczu na Dolnym Śląsku. Zamierza w tym celu skorzystać ze środków unijnych. Zakład ma produkować urządzenia, m.in. taśmociągi dla firm utylizujących odpady, jak sortownie śmieci czy oczyszczalnie ścieków. Głównie na potrzeby rynku polskiego, ale myśli też o eksporcie do Niemiec, Danii i Hiszpanii.

Chcemy zmodernizować i wybudować w części od nowa zakład, który będzie produkował duże urządzenia na potrzeby sortowni śmieci, oczyszczalni ścieków. Mówimy tu o urządzeniach transportowych, czyli różnego typu przenośnikach – dzieli się planami prezes T4B. – Mamy wspólników, to są osoby młode, pełne ochoty na zdobycie tego rynku, mają ogromną wiedzę, zapał, potrzebują wsparcia, a my takie wsparcie im dajemy, chętnie będziemy budować nową firmę, kolejny zakład przemysłowy.

Do tej pory największym, wartym ponad 33 mln zł netto kontraktem spółki była podpisana przed rokiem umowa z PKP na zaprojektowanie i wykonanie systemu bezpieczeństwa publicznego na dworcach kolejowych Warszawskiego Węzła Kolejowego. Umowa obejmowała m.in. budowę nowych i integrację już istniejących systemów bezpieczeństwa w ramach WWK poprzez platformę PSIM (System Zarządzania Informacją Bezpieczeństwa Fizycznego) i miała zapewnić możliwość pracy z rozwiązaniami co najmniej trzech różnych producentów w zakresie: SSWiN (Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu), SKD (System Kontroli Dostępu), CCTV (telewizja przemysłowa), DSO (Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze) i SSP (SAP).

Reklama

Obecnie T4B stara się o pozyskanie kontraktu na system głosowania w polskim parlamencie.

Nasze rozwiązania cechuje przede wszystkim skala – to są zawsze duże, przeważnie ogólnopolskie systemy. Stopień ich skomplikowania zawsze jest bardzo wysoki, czasami najwyższy w kraju. I tego typu ogólnopolskie systemy duże realizujemy od wielu lat – mówi Szczepankowski. – Obecnie pracujemy nad pozyskaniem możliwości zrealizowania systemu głosowania w polskim parlamencie, bo wiem, że taka perspektywa się rysuje i w najbliższym czasie chcielibyśmy powalczyć o zdobycie tego kontraktu.

Źródło: Newseria

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama