Technologie addytywne na targach ITM INDUSTRY EUROPE 2022

Technologie addytywne na targach ITM INDUSTRY EUROPE 2022 Grupa MTP

Z inicjatywy wystawców i partnerów związanych z targami 3D SOLUTIONS cała ekspozycja związana z technologiami addytywnymi została w tym roku przeniesiona do oferty targów ITM INDUSTRY EUROPE. Do dyspozycji zwiedzających, podobnie jak w latach ubiegłych, będą m.in.: prezentacje drukarek 3D, wydruków, skanerów 3D, konsultacje i możliwość zapoznania się z nowymi trendami.

Zainteresowani potencjałem technologii przyrostowych będą mogli obejrzeć nowości z tej dziedziny w ramach ekspozycji ITM Industry Europe. Na zwiedzających czekają nie tylko premiery produktów prezentowane na stoiskach, ale także specjalne pokazy.

Przemysł coraz wyraźniej dostrzega korzyści z zastosowania druku 3D w swojej działalności. Technologie przyrostowe podobnie jak skanery 3D stały się nieodłącznym elementem wyposażenia zarówno małych biur projektowych jak i dużych fabryk.

Część wystawców ITM INDUSTRY EUROPE w swoich zakładach produkcyjnych już korzysta z technologii skanowania i druku 3D. Dzięki temu mają możliwość uzyskania części zamiennej w dużo krótszym czasie niż metodami tradycyjnymi. Technologie, materiał i system dostosowany jest do konkretnych potrzeb produkcyjnych. Pandemia, problemy z łańcuchem dostaw przyśpieszyły ten procesy. Druk 3D stał się alternatywą pozwalającą wytwarzać poszczególne elementy bezpośrednio w fabrykach. Wsłuchując się w głosy branży, postanowiliśmy w tym roku ekspozycję prezentowaną do tej pory na wydzielonej przestrzeni 3D Solutions jeszcze silniej połączyć z przemysłem. Dlatego w tym roku technologie addytywne będą bardzo istotną częścią ekspozycji targów ITM INDUSTRY EUROPE – mówi Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

odbiór zaproszenia

W trakcie targów zaplanowano nie tylko ekspozycję firm z branży druku 3D, ale także ciekawy program wydarzeń i pokazów związanych z technologiami przyrostowymi.

Zakres tematyczny ekspozycji druku 3D na targach ITM INDUSTRY EUROPE:

  • Drukarki 3D
  • Skanery 3D
  • Usługi druku i skanu 3D
  • Wirtualizacja procesów technologicznych

>>Zobacz więcej nt. technologii druku 3D podczas targów<<

Źródło: Grupa MTP

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę