Termo-Rex przedstawia najnowsze wyniki finansowe

Reklama
Reklama

Trzeci kwartał tego roku okazał się dla spółki Termo-Rex znacznie lepszy od poprzedniego. Oto, jak dokładnie przedstawiają się wyniki przedsiębiorstwa.

W III kwartale 2015 r. firma TERMO-REX S.A. odnotowała 6,225 mln zł przychodów netto ze sprzedaży produktów, towarów i usług w porównaniu do 5,919 mln zł netto w 2014 r. W trzecim kwartale 2015 r. spółka osiągnęła ponad 70-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży swoich produktów.

Reklama

Zysk brutto ze sprzedaży TERMO-REX S.A. wyniósł 1,542 mln zł wobec 1,191 mln zł w roku ubiegłym. Spółka osiągnęła 554 tys. zł. zysku z działalności operacyjnej w porównaniu do 290 tys. zł w III kw. 2014 r.

Po trzech kwartałach 2015 r. spółka zanotowała 15,240 zł przychodów netto wobec 16,342 mln zł wypracowanych w analogicznym okresie 2014 r. Wzrósł zysk brutto ze sprzedaży, który wyniósł 3,360 mln zł brutto w porównaniu do 3,168 mln zł brutto w roku ubiegłym (wzrost o 62,6 proc.). Sprzedaż produktów wyniosła 1,088 mln zł, wobec 610 tys. zł za trzy kwartały 2014 r., co stanowi wzrost wynoszący 78,4 proc. O blisko 11 proc. wzrosły przychody z usług. Kształtowały się one na poziomie 4, 238 mln zł w porównaniu do 3,825 mln zł w 2014 r. (wzrost o 10,8 proc.).

- Mamy za sobą udany kwartał i widoczną tendencję wzrostową za minione trzy kwartały br. Największy wzrost nastąpił w segmencie sprzedaży produktów i usług. To dwie grupy, które od zawsze były fundamentem funkcjonowania spółki - komentuje Barbara Karkowska, Wiceprezes ds. finansowych TERMO-REX S.A.

Reklama

W III kwartale 2015 r. TERMO-REX S.A., w konsorcjum firm PAK SERWIS Sp. z o.o. (lider konsorcjum) i CKTiS S.A. podpisał kontrakt na wykonanie obróbki cieplnej związanej z montażem części ciśnieniowej kotłów K-5 i K-6 na budowanych blokach na parametry nadkrytyczne w PGE Elektrowni Opole. Wartość wynagrodzenia dla TERMO-REX S.A. wyniesie 8 mln zł. Ponadto spółka jest większościowym udziałowcem w firmie CKTiS S.A. (ponad 30 proc. udziałów). Realizacja kontraktu ma potrwać od maja 2016 r. do lipca 2017 r. - W Polsce w trakcie realizacji jest kilka bardzo istotnych projektów energetycznych. W ramach konsorcjum TERMO-REX S.A. ma zamiar brać udział w kolejnych przetargach i ubiegać się o potencjalne zlecenia - dodaje wiceprezes B. Krakowska.

Firma TERMO-REX S.A. z Jaworzna na głównym parkiecie warszawskiej GPW notowana jest od 2014 r. Od 2012 r. funkcjonowała na rynku New Connect. Spółka specjalizuje się w obróbce cieplnej elementów stalowych, wykonuje usługi podgrzewania przed spawaniem oraz obróbkę cieplną złącz spawanych w szerokim zakresie materiałów, średnic i grubości ścianek. Jest liczącym się w Europie podmiotem specjalizujących się w obróbce cieplnej elementów stalowych (Post Welding Heat Treatment) - PWHT.

Źródło: CentrumPR

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama