Trwają prace nad kolejną edycją targów ITM Industry Europe

Trwają prace nad kolejną edycją targów ITM Industry Europe Grupa mtp

Trwa gorący okres targowo-konferencyjny. Kalendarz obfituje w ciekawe wydarzenia dla branży przemysłowej. Zespół targów ITM Industry Europe aktywnie w nich uczestniczy w ramach partnerstwa, przygotowując się do kolejnej edycji targów ITM Industry Europe.

Targi ITM Industry Europe otwarte na biznes i naukę

Dużo się dzieje, widać, że branża przemysłowa spragniona jest spotkań i aktualnej wiedzy. Cieszy mnie, że jako organizator kluczowych dla tego sektora targów, możemy czerpać ze zbudowanych przez lata partnerskich relacji, ciągle je wzmacniając i wzajemnie się inspirując. Współpraca m.in. z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym, organizatorem Spotkania Nauki z Biznesem, które odbyło się 19 października 2023 r. jeszcze bardziej utwierdziła nas w przekonaniu, że idea łączenia nauki z biznesem ma konkretne przełożenie na rozwój nowoczesnych technologii. Uczestnicy mogli się zapoznać z zakupioną w ramach projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej aparaturą badawczą, pozwalającą na prowadzenie szerokiego wachlarza usług związanych z usprawnianiem procesów produkcyjnych przedsiębiorstw, projektowania nowoczesnych rozwiązań produkcyjnych, w tym informatycznych. Mogę zapewnić, że zarówno nauki jak i biznesu nie zabraknie także na targach ITM Industry Europe. Jestem pod ogromnym wrażeniem przenikania się tych dwóch światów – mówi Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM Industry Europe.

Wystawcy, którzy kreują branżę

Jednym z wystawców, który szykuje się na kolejną edycję targów ITM Industry Europe rezerwując już dla siebie miejsce, jest firma Fanuc Polska. Lider robotyzacji nie tylko dba o ekspansję i zdobywa kolejne rynki na świecie, ale od dawna inwestuje w rozwój młodych kadr i wzrost świadomości w zakresie robotyzacji w przemyśle. Taką okazję stwarzają pierwsze w Polsce profesjonalne zawody w programowaniu robotów oraz budowaniu stanowisk zrobotyzowanych Robo Challenge, w które od początku zaangażowany jest Fanuc Polska. Targi ITM Industry Europe były partnerem zakończonego 28 września wydarzenia oraz fundatorem nagrody w postaci zabudowanego stoiska w przestrzeni ekspozycyjnej ITM 2024. Do aktywnego udziału i walki o tytuł zwycięzcy zaproszono zespoły reprezentujące firmy zajmujące się integracją robotów oraz uczelnie techniczne z całego kraju.

Laureatem edycji Robo Challenge 2023 została drużyna z firmy Inlader i to właśnie tych zawodników będzie można poznać bliżej podczas czerwcowego święta branży przemysłowej – targów ITM Industry Europe – zapowiada Anna Lemańska-Kramer. 

Zawody są fenomenem w skali kraju i jedyną okazją na bezpośredni dostęp do tak wielu w pełni funkcjonalnych aplikacji przeznaczonych dla firm z branży przemysłowej.

Jak dowodzi Jędrzej Kowalczyk, prezes Fanuc Polska, robotyzacji potrzebują nie tylko duże firmy produkcyjne, ale także średnie i małe. 

Jeśli nie zaczną teraz to poniosą porażkę. Bolączką jest to, że jako kraj przegrywamy też wyścig tworzenia kadr. Brakuje odpowiedniego inwestowania w edukację. Szkolimy 10.000 tysięcy robotyków w Polsce w skali roku. To za mało – przekonuje Jędrzej Kowalczyk, prezes Fanuc Polska.

Oferta zaawansowanych technologicznie robotów i rozwiązań wspomagających automatyzację produkcji będzie ważnym elementem ITM Industry Europe 2024.

Roboty, pracujące maszyny to wizytówka naszych targów. Nie zabraknie ich w ramach ekspozycji 2024. Kontynuujemy poszerzanie wachlarza gałęzi przemysłu obecnych na ITM Industry Europe. Będziemy sukcesywnie na stronie internetowej i mediach społecznościowych informowali o programie targów, nad którym już pracujemy wraz z partnerami a także o kolejnych wystawcach zdecydowanych na udział w najbliższej edycji. Bardzo doceniam fakt, że kilka miesięcy przed targami zaufało nam tak wiele firm zajmując już dzisiaj 70% powierzchni. W gronie liderów znajdą się m.in.: Yamazaki Mazak, Fanuc Polska, Mitutoyo Polska, Amada, Eco Line, Kimla, Remmert, Schenck Rotec. A to przecież dopiero początek więc jesteśmy przekonani, że szykuje się kolejna udana edycja – dodaje Anna Lemańska-Kramer.

Targi ITM Industry Europe odbędą się 4-7 czerwca 2024 r. W tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można zwiedzić ekspozycję Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Salonu Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle.

Źródło: Grupa mtp

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę