Uchwyt M.2000-SWM z nagrodą iF Design Award 2023

Uchwyt M.2000-SWM z nagrodą iF Design Award 2023 Elesa+Ganter

Oferowane przez Elesa+Ganter uchwyty M.2000-SWM z trójkolorowym podświetleniem LED i monostabilnym przełącznikiem otrzymały jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Produkt spełnił wszystkie kryteria brane pod uwagę w konkursie tj.: pomysł, design, funkcjonalność, innowacyjność i wpływ na rynek.

Bardzo dziękujemy za uznanie i cieszymy się z otrzymanej nagrody. Jest ona dla nas uznaniem podstawowych wartości, którymi kieruje się Elesa+Ganter – dostarczania Klientom rozwiązań dopasowanych do ich realnych potrzeb. Kładziemy przy tym nacisk na ergonomię, funkcjonalność i design odpowiadające najwyższym standardom współczesnego świata – powiedział Filip Granowski, dyrektor zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Powiązane firmy

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

Nagroda iF Design Award jest przyznawana co roku przez niezależną, międzynarodową komisję, w skład której wchodzi wielu sławnych projektantów, a sam konkurs należy do jednych z najważniejszych na świecie.

Uchwyt M.2000-SWM oprócz wyróżnienia w konkursie iF Design Award 2023 otrzymał również nagrodę LEAP Silver (Leadership in Engineering Achievement Program), przyznanej w zeszłym roku przez jury tego międzynarodowego konkursu, który wyróżnia najbardziej innowacyjne i najnowocześniejsze produkty.

Uchwyt M.2000-SWM z trójkolorowym podświetleniem LED został doceniony przede wszystkim za nowoczesny design oraz połączenie w sobie kilku funkcjonalności, dzięki którym istnieje możliwość uproszczenia konstrukcji całego urządzenia:

  • Podświetlenie części chwytnej w trzech kolorach RGY (czerwony, zielony, żółty). Każdy kolor można indywidualnie przypisać np. do statusu pracy maszyny
  • Monostabilny przełącznik bezpieczeństwa z dwoma obwodami (2xNC lub NC+NO). Można go wykorzystać np. do inicjowania zatrzymania pracy linii produkcyjnej oraz odryglowania osłony
  • Korpus uchwytu wykonany na bazie poliamidu, certyfikowany jako samogasnący, klasa V0 wg. normy UL94. Całość wykonana w stopniu ochrony IP67. Dzięki temu uchwyt może być stosowany nawet w najbardziej wymagających aplikacjach.
  • Ergonomiczny chwyt, estetyczny design oraz atrakcyjna cena.
  • Wysoka wytrzymałość. Maksymalne obciążenie robocze uchwytu wynosi do 900 N w zależności od kierunku działania siły.

Źródło: Elesa+Ganter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę