Usługa faktoringowa za jednym kliknięciem

Usługa faktoringowa za jednym kliknięciem Faktoria

Dzięki nawiązaniu współpracy Faktorii z Comarch ERP, liderem tego typu rozwiązań w Polsce, korzystający z usług faktoringu mogą skorzystać z tego typu usługi online na platformie Apfino. Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy z takiej możliwości skorzystało już wiele firm.

Pandemia COVID-19 jeszcze mocniej przyspieszyła proces cyfryzacji. Digitalizacja objęła nie tylko kwestie związane z nową organizacją pracy, lecz także zwiększyła oczekiwania przedsiębiorców względem usług finansowych, które ułatwią im prowadzenie biznesu w bardzo trudnych czasach. Naprzeciw oczekiwaniom rynkowym wyszła Faktoria z Grupy Nest Bank – fintech bankowy, który od 5 lat działa na rynku faktoringowym. Nawiązując współpracę z Comarch ERP, dostarcza nowatorskie rozwiązanie w zakresie finansowania, dostępne teraz na platformie Apfino.

Powiązane firmy

Comarch S.A.

Nowość, którą wprowadziliśmy ma absolutnie unikatową wartość dla ludzi biznesu. To pierwsze tego typu rozwiązanie w skali całego kraju, jeśli nie Europy. Comarch to solidny partner, którego udział na polskim rynku rozwiązań informatycznych stale rośnie, a system Comarch ERP Optima, na którym są dostępne usługi Faktorii, wybrało już ponad 70 tysięcy firm. Po drugie: każdy przedsiębiorca, który korzysta z usług Comarch, może uruchomić faktoring dla danej faktury dosłownie za jednym kliknięciem, bez konieczności logowania się do systemu faktora. Korzysta zatem z platformy, którą dobrze zna. Nie musi dostarczać kolejnych dokumentów, co ułatwia i usprawnia cały proces – mówi Jerzy Dąbrowski, wiceprezes zarządu Faktorii.

Poza faktoringiem, użytkownicy platformy Apfino korzystają z szeregu usług finansowych, jak wystawianie faktur, szybkie płatności online, windykacja polubowna czy pieczęć prewencyjna. Biura rachunkowe znajdą tam usługę „Poznaj swojego kontrahenta”, która wspiera wypełnianie obowiązku ustawowego AML. W ramach platformy sukcesywnie rozwijane są nowe funkcje dla przedsiębiorców, a także są realizowane dedykowane promocje. Rejestracja i prowadzenie konta w Apfino jest za darmo.

W efekcie współpracy Faktorii i Comarch finansowanie „per click” jest dostępne dla wszystkich przedsiębiorstw, bez względu na wielkość i częstotliwość wystawianych dokumentów sprzedażowych, z terminem płatności nawet do 120 dni. Należne pieniądze pojawiają się na koncie niemal od razu, zapewniając płynność finansową.

Rozwiązanie, które oferuje Faktoria, daje możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na nagłe potrzeby, gdyż należności są wypłacane nawet w ciągu jednego dnia, co więcej, również w dniu wystawienia danej faktury. Wypłacamy do 90% wartości kwoty faktury sprzedażowej, a nasze limity sięgają aż do 10 mln złotych – dodaje Dąbrowski.

Źródło: Faktoria

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę