Volkswagen Poznań mocno przyspiesza

VW Polska
Reklama
Reklama

 

Kolejny rekord pobiła poznańska fabryka Volkswagena. Za bramy fabryki Volkswagen Poznań wyjechało w czerwcu br. aż ponad dwukrotnie więcej samochodów niż dwanaście miesięcy wcześniej.

W minionym miesiącu zakłady produkcyjne Volkswagen Poznań wyprodukowały łącznie 17,4 tys. samochodów, tj. o 8,9 tys. sztuk więcej niż przed rokiem, czyli o ponad 105,1 proc. Cały czas motorem napędowym polskiej fabryki największego europejskiego producenta samochodów pozostaje model Caddy, w tym Caddy Maxi, który w czerwcu stanowił aż 82,9 proc. całkowitej produkcji. Poza małym dostawczakiem z fabryki wyjeżdża jeszcze większy Volkswagen Transporter.

Reklama

W I półroczu w Volkswagen Poznań wyprodukowano niespełna 92,2 tys. pojazdów, tj. o 13 proc. więcej (+10,3 tys. sztuk) niż w analogicznym okresie 2015 roku.

Dodajmy, iż Volkswagen Poznań, poza produkcją samochodów, zajmuje się również produkcją odlewów. W odlewni powstają głowice do silników oraz obudowy do przekładni kierowniczej, które następnie trafiają do wszystkich niemalże marek niemieckiego koncernu.

Reklama

W tym roku, we Wrześni, uruchomiony zostanie kolejny zakład produkcyjny Volkswagen Poznań. W nowej fabryce powstawać będzie kolejny z dostawczych modeli - Volkswagen Crafter. Można się więc spodziewać w przyszłym roku pobicia kolejnych rekordów.

Źródło: VW Poznań

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama