Wysoce kodowany drzwiowy wyłącznik bezpieczeństwa

Wysoce kodowany drzwiowy wyłącznik bezpieczeństwa Omron

Urządzenia bezpieczeństwa pełnią swoje funkcje tylko wtedy, gdy są prawidłowo używane. Firma Omron wprowadziła na rynek nowy drzwiowy wyłącznik bezpieczeństwa serii D41. Zmniejsza on ryzyko dezaktywacji urządzeń blokujących i tym samym zapewnia bezpieczne i bezproblemowe miejsce produkcji.

Część wypadków przy pracy na linii produkcyjnej może być spowodowana ingerencją w urządzenia blokujące używane jako osłony zabezpieczające. W wielu krajach tego typu wypadki stają się coraz częstszym problemem, dlatego są podejmowane wysiłki w celu ujednolicenia metod zapobiegania nieuprawnionym ingerencjom. Obowiązująca już w wielu krajach norma EN ISO 14119:2013 określa środki niezbędne do zminimalizowania możliwości omijania urządzeń blokujących. Takie rozwiązanie znajduje swoje zastosowanie w coraz większej liczbie państw i staje się standardem zapobiegającym wypadkom.

Powiązane firmy

Omron Electronics

Grafika

Dzięki wbudowanej funkcji zapobiegającej dezaktywacji wyłącznika można zmniejszyć ryzyko ominięcia osłon zabezpieczających. W „wysoce kodowanych” drzwiowych wyłącznikach bezpieczeństwa kombinacja czujnika i siłownika jest ustalana poprzez parowanie, przy czym dostępnych jest ponad 1000 wariacji.

Ważną cechą bezstykowych wyłączników D41D jest kompaktowa konstrukcja, która pasuje do ciasnych miejsc wewnątrz maszyn i nie utrudnia dostępu przez otwory. Nadto model D41D pasuje do konstrukcji maszyny.

Bezstykowe wyłączniki

To wszystko przekłada się na zapewnienie dużej wszechstronności montażu. Co więcej, parowanie wszystkich wyłączników połączonych szeregowo można przeprowadzić jednocześnie, co skraca czas projektowania i rozruch.

W przypadku blokady zabezpieczającej D41L istotną jej cechą jest higieniczna konstrukcja, która zapobiega gromadzeniu się wody i ciał obcych.

Blokada zabezpieczająca

To także odporność na detergenty potwierdzona certyfikatem ECOLAB, która umożliwia łatwe i szybkie czyszczenie, oraz wysoka tolerancja niedokładności położenia osłony.

Źródło: Omron

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę