Comarch oraz firma MIM Solutions ogłaszają strategiczną współpracę. Celem partnerstwa jest integracja nowoczesnych rozwiązań AI opracowanych przez MIM Solutions z platformą Comarch Loyalty Management.
O platformie RBTX.pl, jej głównych funkcjach, najważniejszych potrzebach, jakie zaspokaja, i zaletach z jej korzystania opowiada Radomir Ochocki, członek zarządu firmy igus, która jest twórcą tego innowacyjnego rozwiązania.
Od 1 sierpnia przedsiębiorstwa produkcyjne mogą wnioskować do PARP (Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości) o dofinansowanie na rozwój działalności.
Co dziesiąta firma w Polsce nie wie, jak sobie radzić z wysokimi kosztami energii, a łącznie 66% przedsiębiorstw przyznaje, że ceny prądu im doskwierają. Jednocześnie jednak nie wykonują najważniejszego kroku z punktu widzenia szybkości i pewności efektów – nie negocjują warunków i nie szukają innych ofert na rynku.
25 kwietnia br. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) rozpoczął przyjmowanie wniosków w ramach Kredytu Ekologicznego – instrumentu wspierającego inwestycje polskiego biznesu w poprawę efektywności energetycznej i odnawialne źródła energii.
Polskie firmy coraz bardziej rozumieją potencjał AI, dostrzegając jej rolę przy optymalizacji pracy i zwiększaniu efektywności kosztowej. Z danych SAP wynika również, że niemała część polskich menedżerów widzi już możliwości sztucznej inteligencji także w kontekście strategicznych decyzji biznesowych.
Firma Elesa+Ganter od lat stosuje model biznesowy, w którym głównym założeniem jest dostarczanie produktów do klienta w 24 godziny. Nie byłoby to możliwe bez lokalnego magazynu, który zawsze dba o odpowiednie zapasy towaru.
Według ponad 26% MŚP z sektora przemysłowego utrzymanie jakości produktów to największe wyzwanie, z którym będą się mierzyć w nadchodzących miesiącach.
Krajowy System e-Faktur zbliża się wielkimi krokami, jednak nie wszyscy przedsiębiorcy są przygotowani na zmiany w prawie. Comarch, jako dostawca systemów informatycznych zintegrowanych z KSeF, jest w pełni gotowy na nadchodzącą rewolucję, co ogłasza w najnowszym spocie telewizyjnym.
Na zlecenie klientów Mewa realizuje zakupy i konserwację tekstyliów przemysłowych, w tym usługę ich odbioru i dostaw.
Index MiU to cykliczne badanie realizowane od 2020 roku na zlecenie Siemens Financial Services w Polsce. Jego celem jest określenie poziomu zdolności do konkurowania firm przemysłowych z branży spożywczej, obróbki metali i przetwórstwa tworzyw sztucznych.
Rytm polskich przedsiębiorstw zaczynają determinować dwie wielkie polityki – zrównoważonego rozwoju i dekarbonizacji. Ich cele są zbieżne, ale czy w praktyce zbliżający się obowiązek raportowania ESG wpływa na szybszą dekarbonizację.
Jak zachęcić do podjęcie zatrudnienia w trudnej branży, jaką jest przemysł? Należy zadbać o employer branding. Pod tym pojęciem kryje się o wiele więcej, niż tylko budowanie dobrej opinii o firmie.
Osiem europejskich ośrodków naukowych rozpoczęło wspólnie projekt SME Ready for Future. Ma wesprzeć małe i średnie przedsiębiorstwa w rozwijaniu kultury innowacji, cyfryzacji produkcji, otwartych innowacji 2.0 i ekonomii współdzielenia oraz zielonej gospodarki o obiegu zamkniętym i zrównoważonego rozwoju. Liderem konsorcjum jest Politechnika Wrocławska.
Według nowego badania Europejskiego Banku Inwestycyjnego dotyczącego poziomu inwestycji w 2023 (EIBIS 2023) opublikowanego dzisiaj na corocznych spotkaniach Banku Światowego i MFW, europejskie firmy stoją przed wyzwaniami w związku z pilnymi potrzebami inwestycyjnymi i coraz bardziej rygorystycznymi warunkami finansowymi w całym regionie.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?