- Innowacje, także te w sektorze energetycznym, to proces ewolucyjny a nie rewolucyjny. Dlatego jesteśmy pewni, że wsparcie dla sektora węglowego potrzebne będzie jeszcze długo - uważa Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes zarządu Rafako.
Z początkiem 2018 r. InnoEnergy i Rafako podpisały umowę, na mocy której wiodąca polska spółka branży energetycznej stała się udziałowcem InnoEnergy – europejskiej firmy inwestującej w innowacje w energetyce. Obie firmy współpracowały już wcześniej przy projektach innowacyjnych, a w ubiegłym roku podczas organizacji PowerUp! – największego konkursu dla start-upów energetycznych w Europie Środkowej.
Firma Rafako bierze udział w konferencji i targach Asia Power Week. W trakcie wydarzenia raciborska spółka zaprezentowała swoje technologie i przeprowadziła szereg rozmów z przedstawicielami azjatyckiej branży energetycznej. Obecnie Azja to nowy kierunek działań Rafako. Pierwsze efekty są już widoczne.
Wyróżnienie przedsięwzięć charakteryzujących się szczególnymi walorami w zakresie modernizacji, to główny cel organizowanego od ponad dwudziestu lat konkursu „Modernizacja roku”. W tegorocznej edycji, zrealizowany przez Rafako projekt zmodernizowanej instalacji odsiarczania spalin na blokach 5 i 6 w Elektrowni Bełchatów zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Obiekty ochrony środowiska”.
Projekt Polygen firmy Rafako, wspierany przez InnoEnergy, przeszedł pomyślnie studium wykonalności i wchodzi w fazę realizacji. Główny cel - czyli zbudowanie instalacji, która pozwoli gminom na utylizację odpadów i wykorzystanie ich do celów związanych z pozyskaniem energii elektrycznej oraz ciepła jest coraz bliżej komercjalizacji.
Bezpieczeństwo w energetyce, innowacje i wprowadzanie nowoczesnych technologii jako główne aspekty w kreowaniu rozwoju państwa - to tematy wiodące konferencji zorganizowanej 19 stycznia w Warszawie przez Urząd Dozoru Technicznego.
Rafako przy współpracy z firmą KIC InnoEnergy stworzy wyspę poligeneracyjną, czyli wieloproduktową instalację energetyczną do zastosowań w małych i średnich miejscowościach. Przedsięwzięcie ruszyło w czerwcu br.
Firma Rafako przedstawiła najatrakcyjniejszą ofertę na budowę bloku kogeneracyjnego w nowej elektrociepłowni w Wilnie. Podpisanie kontraktu ma nastąpić nie wcześniej niż 15 dni od daty publikacji rozstrzygnięcia przetargu.
W miniony czwartek (14 lipca) prezes zarządu Rafako S.A. Agnieszka Wasilewska - Semail i Mirosław Skowron, prezes zarządu Polimex Energetyka podpisali list intencyjny w sprawie wspólnego przystąpienia do ewentualnego przetargu na rozbudowę mocy Elektrowni Ostrołęka.
W dniach 8-9 lutego w Katowicach odbywała się XI Konferencja Naukowo-Techniczna Ochrona Środowiska w Energetyce.
Instalacja mokrego odsiarczania spalin w krakowskiej elektrociepłowni została oddana do użytku.
W Arenie RAFAKO odbył się Festiwal Perspektyw, który otworzył projekt edukacyjno - medialny pt. „Czas na zawodowców”.
To będzie najbardziej efektywna energetycznie spalarnia w Polsce - tak mówi się o budowanym na Ostrowie Grabowskim zakładzie termicznego unieszkodliwiania odpadów EcoGenerator. RAFAKO jest podwykonawcą tej inwestycji, odpowiedzialnym za cały ciąg technologiczny.
Podpisanie porozumienia odbyło się w trakcie międzynarodowego sympozjum „Własność przemysłowa w innowacyjnej gospodarce”.
"Inwestycje w Polski Sektor Elektroenergetyczny. Nowe Bloki w Energetyce" to temat tegorocznej konferencji, która odbędzie się w ramach trzeciej edycji Silesia Power Meeting.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?