Aluminium coraz powszechniejsze w nowoczesnych magazynach

Aluminium coraz powszechniejsze w nowoczesnych magazynach Hydro

Dynamiczny rozwój gospodarki magazynowej wymusza wprowadzanie innowacji w obiektach – to już nie tylko wielkie hale z nieskończoną liczbą półek, a zautomatyzowane przestrzenie wykorzystujące inteligentne technologie. Mówiąc o nowoczesnych rozwiązaniach nie można też pominąć coraz częściej wykorzystywanego aluminium.

Trudne warunki związane z pandemią koronawirusa pokazały, że automatyzacja pomaga nie tylko w przyspieszaniu procesów magazynowych, ale także zwiększa bezpieczeństwo pracowników. Inteligentne systemy magazynowe zapewniają kompleksową obsługę już na poziomie wejścia towarów do magazynu. Eksperci zakładają, że postawienie na nowoczesną technologię to być albo nie być na rynku dla firm kurierskich i logistycznych.

Aluminium – wszechstronny wielozadaniowiec

Aluminium łączy w sobie wszystkie cechy, które sprawiają, że jest najchętniej wykorzystywanym surowcem do tworzenia nowoczesnych i niezawodnych rozwiązań. Trzykrotnie niższa waga niż żelaza i stali nie wypływa na wytrzymałość materiału. Wysoka elastyczność sprawia, że można formować z niego dowolne kształty, tak jak wymaga tego projekt. Dodatkowym atutem jest również trwałość aluminium – odporne na korozję, z powodzeniem może być wykorzystywane przy różnorakich konstrukcjach, gwarantując przy tym maksimum wytrzymałości.

Powyższe właściwości sprawiają, że aluminium to strzał w dziesiątkę podczas modernizacji i budowy nowoczesnych magazynów. Idealnie sprawdzi się jako surowiec, z którego powstaną tradycyjne elementy, takie jak półki, regały, pomosty – niezajmujące dużo miejsca, cechujące się dużą wytrzymałością. Konstrukcje z powodzeniem można dopasować do potrzeb inwestora.

Ale to nie jedyne zastosowanie aluminium w innowacyjnej branży logistycznej. Ten surowiec to doskonałe rozwiązanie w przypadku budowy urządzeń służących do pełnego zautomatyzowania magazynu. To spora inwestycja, ale eksperci podkreślają, że zwraca się od 1 roku do 3 lat, w zależności o wielkości systemu.

Szybko, tanio i ekologicznie

Potencjał ludzki jest bardzo ważny, jednak wymagania klientów są również coraz większe. W tym przypadku z pomocą przychodzą nowe narzędzia i technologie, które mogą usprawnić procesy logistyczne. Dzięki fachowej wiedzy i doświadczeniu jesteśmy w stanie tak programować maszyny, by zwiększyć szybkość realizacji zamówień, jednocześnie redukując liczbę pomyłek. W dzisiejszych czasach osiągnięcie zadowalających wyników nie będzie możliwe bez wdrożenia automatyzacji. Automatyczne systemy składowania pozwalają na pracę magazynu w trybie trzyzmianowym bez ponoszenia dodatkowych kosztów osobowych i ograniczają aktywności w zakresie organizacji i zarządzaniu zasobami ludzkimi. Dzięki optymalizacji można efektywniej wykorzystać przestrzeń, a dzięki rozwiązaniom energooszczędnym zmniejszyć emisję CO2.

Mówiąc o ekologii warto zaznaczyć, że aluminium wykorzystywane do tworzenia konstrukcji systemów jest materiałem przyjaznym środowisku. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku w naszej ofercie pojawiły się dwie nowe propozycje: REDUXA – certyfikowane, niskoemisyjne aluminium o maksymalnym śladzie węglowym wynoszącym 4,0 kg CO2 na 1 kg aluminium oraz CIRCAL będące gamą najwyższej jakości produktów z aluminium składającego się co najmniej w 75% z odpadów poużytkowych pochodzących z recyklingu – podkreśla Tomasz Dąbrowski, New Business Development Manager, ekspert marki Hydro.

W świecie, gdzie cena i szybkość stają się najważniejszymi czynnikami, sprostanie branży dystrybucyjnej nie jest proste. Wykorzystanie inteligentnych systemów magazynowych pozwala lepiej zagospodarować przestrzeń, przyspieszyć proces sortowania i wydawania paczek, a co za tym idzie – zwiększyć rentowność. Aluminium gra w tym procesie jedną z głównych ról.

Źródło: Hydro

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę