Bombardier zainwestuje w wałbrzyskiej SSE

Wikimedia/Piotr Drabik

Zarząd Wałbrzyskiej Specjalnej Stref Ekonomicznej wydał firmie Bombardier Transportation Polska zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej  na terenie strefy. Co tam powstanie?

Przedsiębiorstwo posiada w Polsce już cztery zakłady. Są one zlokalizowane we Wrocławiu, Łodzi, Katowicach oraz Warszawie. Łącznie zatrudnionych w nich jest blisko tysiąc osób. Nowa inwestycja firmy polegać będzie na rozbudowie istniejącego zakładu produkcji pociągów i karoserii wagonów. Dzięki temu uruchomiona zostanie produkcja nowoczesnych karoserii dla szybkich pociągów najnowszej generacji.

Projekt niemieckiego producenta lokomotyw i taboru kolejowego będzie kosztował co najmniej 114 mln złotych, a zatrudnienie w rozbudowanej fabryce znajdzie minimum 100 osób.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę