Chwytaki do szaf metalowych

Chwytaki do szaf metalowych Dalmec

Megapartner MG to manipulator o niezwykle duzej nośności. Urządzenie zaprojektowano do przenoszenia ładunków o dopuszczalnej wadze 1500 kg oraz zasięgu pracy do 5000 mm przy operowaniu przedmiotami do 650 kg.

Manipulator zapewnia płynność operowania oraz zmniejszenie wysiłku fizycznego operatora do minimum na ergonomicznym i bezpiecznym stanowisku pracy. W tym konkretnym przypadku Megapartner jest wyposażony chwytak ze sworzniami zaprojektowanymi do przenoszenia różnych typów metalowych szafek, które podczas procesu produkcyjnego osiągną wagę nawet do 1250 kg. Jego główne cechy to maksymalny udźwig 1500 kg przy zasięgu pracy 2500 mm i maksymalny udźwig 650 kg przy zasięgu pracy 5000 mm

Powiązane firmy

Dalmec Polska Sp. z o.o.

Obecnie setki chwytaków firmy Dalmec wspomagają proces przemieszczania ładunków w wiodących sektorach przemysłu światowego. Narzędzia są wyposażone w różnorodne chwytaki umożliwiające podnoszenie, obracanie i odchylanie ładunków dowolnego materiału oraz wymiaru, o wadze od 5 kg do 1500 kg. Manipulator Megapartner w wersji kolumnowej na przykład jest wyposażony w sworznie do zawieszania metalowych szafek, a ich położenie reguluje się ręcznie, by umożliwić chwytanie szafek o różnych rozmiarach.

Źródło: Dalmec

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę