Efektywna automatyzacja fabryk – nowy cykl webinarów firmy Fanuc

Efektywna automatyzacja fabryk – nowy cykl webinarów FANUC Fanuc

W dniu 30 marca 2021 r. ruszy nowy cykl webinarów firmy Fanuc pt. „Level Up”, które poświęcone będą efektywnej automatyzacji produkcji. Tematem pierwszego spotkania będzie funkcja Quick and Simple Start Up (QSSR), umożliwiająca łatwą integrację maszyn CNC i robotów przemysłowych.

Pierwsze wirtualne spotkanie w nowym cyklu webinarów zostanie poświęcone automatyzacji obrabiarek. Płynna współpraca obrabiarki CNC z robotem niestety nie zawsze jest oczywista, mimo że konstruktorzy maszyn (MTBs) poświęcają temu problemowi coraz więcej uwagi. W celu ułatwienia ich pracy, a także w trosce o komfort klientów i partnerów zainteresowanych pełnym wykorzystaniem potencjału maszyn CNC inżynierowie firmy Fanuc wbudowali w sterowania CNC i kontrolery robotów funkcje ułatwiające integrację i obsługę kluczowych z punktu widzenia produkcji urządzeń.

Funkcja Quick and Simple Start Up

Najbliższe webinarium, które otwiera większy cykl tego typu spotkań online, będzie doskonałą okazją do bliższego poznania istoty funkcji QSSR, pozyskania praktycznej wiedzy na temat niestandardowych możliwości tworzenia efektywnych systemów produkcyjnych, a w szczególności poznania korzyści wynikających z robotyzacji rozładunku i załadunku maszyn obróbczych.

Fanuc to innowacyjna firma, która w odpowiedzi na nowe potrzeby klientów nieustannie rozwija funkcje CNC. Naszym celem jest ułatwianie dostępu do jak najszerszego spektrum dostępnych technologii stąd pomysł na nowy cykl webinarów – mówi Martin Stockinger, Product Manager CNC 
w firmie Fanuc Europe.

Różne tematy dla konstruktorów i użytkowników obrabiarek CNC

Cykl wirtualnych seminariów Fanuc jest adresowany do konstruktorów obrabiarek przemysłowych, użytkowników maszyn CNC, a także wszystkich osób zainteresowanych korzystaniem z systemów CNC japońskiej marki. Eksperci producenta odpowiedzialni za przygotowanie oraz prowadzenie poszczególnych szkoleń zapraszają chętnych do bezpłatnego uczestnictwa we wszystkich lub tylko wybranych webinarach – w zależności od zainteresowań i możliwości czasowych. Podczas spotkań uczestnicy będą mieli okazję pozyskać nowe, ciekawe informacje techniczne oraz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu uruchomienia oraz obsługi elastycznych i zwiększających bezpieczeństwo funkcji systemów CNC marki Fanuc.

Nadrzędnym celem nowego cyklu webinarów Fanuc jest upowszechnianie wiedzy na temat możliwości minimalizowania przestojów produkcji, zwiększania wydajności obróbki i ułatwiania codziennej obsługi maszyn i robotów. Kolejne webinary będą poświęcone narzędziom, takim jak m.in.: iHMI interface, G-Code Guidance, PROFINET, Dual Check Safety Acceptance Test Assist Tool i będą realizowane raz w miesiącu od marca do grudnia br.

>>Więcej informacji i rejestracja na webinaria Level Up<<

Źródło: Fanuc

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę