eKanban – automatyzacja dostaw materiałów

Istnieje wiele możliwych źródeł zakłóceń podczas korzystania z ręcznych procesów Kanban: karty są gubione, nie można ich odczytać lub są po prostu przypadkowo podmieniane. Powiadomienia o zapotrzebowaniu materiałowym przychodzą z opóźnieniem lub są niepoprawnie wysyłane i dostarczane do niewłaściwej lokalizacji.

Problemy te często można szybko rozwiązać za pomocą ręcznej interwencji, ale czasami mogą one prowadzić do tymczasowego zatrzymania produkcji – a wszystko dlatego, że niezbędne materiały nie znajdują tam, gdzie znajdować się powinny. Większości tych błędów można łatwo się ustrzec, automatyzując procesy Kanban.

Rozwiązanie Nexy eKanban zapewnia:

  • Monitorowanie zapotrzebowania na materiały w czasie rzeczywistym;
  • Zautomatyzowane uzupełnianie zapasów;
  • Pełny przegląd wewnętrznych przepływów materiałów;
  • Skrócenie czasu dostaw i eliminacja nadwyżek;
  • Zapobieganie zarówno przemagazynowaniu, jak i niedoborom magazynowym;
  • Znaczne zmniejszenie ryzyka wystąpienia "błędu ludzkiego".

Dzięki cyfryzacji i automatyzacji procesów zaopatrzenia materiałowego skracany jest czas niezbędny na uzupełnienie materiału. W ten sposób można zapobiec zarówno nadmiarowi, jak i niedoborowi materiałów, a tym samym znacznie obniżyć koszty intralogistyki i produkcji.

Źródło: steute

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę