Exide Technologies wprowadza oprogramowanie Motion+ Fleet

Exide Technologies wprowadza oprogramowanie Motion+ Fleet Exide Technologies

Aby zapewnić jak najwyższy poziom wydajności magazynów oraz mieć pewność, że akumulatory i prostowniki do wózków widłowych zarządzane są w pewny i prosty sposób, Exide Technologies wprowadziło na rynek osadzony w chmurze system Motion+ Fleet.

Nowe narzędzie do zarządzania parkiem akumulatorów przekształca procesy logistyczne w dane w czasie rzeczywistym. Dzięki temu osoby odpowiedzialne za zarządzanie magazynami–bez względu na to, gdzie się znajdują–otrzymują niezbędne dane umożliwiającepodejmowanie rzetelnych decyzji dotyczących pracy akumulatorów.

Efektywne zarządzanie magazynami

Motion+ Fleet wspomaga efektywne zarządzanie magazynami dzięki: monitorowaniu w czasie rzeczywistym parametrów pracy i kondycji poszczególnych akumulatorów:czasu pracy, zużyciaAh, poziomu naładowania, prezentowaniu tych danych w czytelny sposób (raporty w stylu świateł drogowych), czy wysyłaniu automatycznych alertów e-mail, jeśli praca akumulatora odbiega od normy, bądź maksymalizowaniu czasu efektywnej pracy przez przeciwdziałanie usterkom. Oznacza to, że użytkownik może podjąć natychmiastowe działania w celu uniknięcia przestojów. Ponadto w grę wchodzą efektywne zarządzanie poborem energii przez unikanie obciążenia szczytowego w trakcie ładowania, co ma wpływ na stabilizację kosztów i ogólnemu, zoptymalizowane całkowitego kosztu posiadania i usprawnienie procesów logistycznych z Motion+ Fleet oraz przeciwdziałanie usterkom. Co więcej, pełna digitalizacja danych nie tylko pozwala użytkownikom na centralne zarządzanie wszystkimi operacjami, ale – dzięki współpracy z wiodącym dostawcą usług w chmurze – również je chroni i zabezpiecza.

Motion+ Fleet dostępne jest w pakietach Essential, Premium i Ultimate, w zależności od indywidualnych potrzeb. Pakiet Ultimate to rozwiązanie idealne dla biznesu z dużą liczbą lokalizacji, ponieważ daje możliwość zarządzania nielimitowaną liczbą prostowników, co jest unikatową cechą na rynku. Ponad dziesięć lat doświadczeń w rozwijaniu systemów zarządzania parkami akumulatorów dało Exide wiedzę, której potrzebują klienci, aby osiągnąć maksymalną wydajność magazynów, i realizować inne cele biznesowe. Nowe, zaawansowane narzędzie do zarządzania flotą akumulatorów pozwala magazynom być w Motion+.

Motion+ Fleet jest idealnym rozwiązaniem dla klientów, którzy chcą kontrolować swoje magazyny za pomocą kilku kliknięć. Pozwala na efektywne zarządzanie parkiem akumulatorów i prostowników, co – nic dziwnego – wpływa na możliwość skupienia się na innych tematach i pozwala systemowi na wykonanie ciężkiej pracy – powiedział Magnuss Ohlsson, motive power business director EMEA w Exide Technologies.

Wiodący lider rozwiązań sanitarnych, grzewczych i wyposażenia łazienkowego w Niemczech wprowadził u siebie system Motion+ Fleet i skomentował pozytywny wpływ, jaki on wywarł. Dzięki Motion+ Fleet firma była w stanie monitorować i planować nowe zamówienia akumulatorów w znacznie lepszy sposób, nie zamawiając niepotrzebnie zbyt wielu produktów, i oszczędzając w ten sposób środki finansowe.

Motion+ Smart Tools

Globalizacja zmienia świat, a zarządcy magazynów muszą sprostać wyzwaniu ciągłego maksymalizowania efektywności prowadzonego biznesu. Do tego potrzebują elastycznych rozwiązań do zarządzania wewnętrznego, które pomogą rozwiązać problemy jutra już dziś. By nadążyć za potrzebami rynku, firma Exide cały czas pracuje nad aktualizowaniem produktów i rozwiązań, żeby jej klienci mogli dotrzymywać kroku zmianom, którym ulega świat. Motion+ Fleet jest flagowym modelem należącym do nadchodzącej serii Motion+ Smart Tools, która oferuje innowacyjne, cyfrowe i osadzone w chmurze rozwiązania oraz dodatkowe funkcjonalności i usługi dotyczące przemysłowych akumulatorów i prostowników.

Źródło: Exide Technologies

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę