Firma Hurco na Targach AMB 2022

Firma Hurco na Targach AMB 2022 Hurco

Na Międzynarodowych Targach Obróbki Metali (AMB) 2022 w Stuttgarcie producent obrabiarek, jakim jest firma Hurco, zaprezentuje możliwości precyzyjnej realizacji indywidualnych koncepcji automatyzacji w zakresie obróbki skrawaniem. Od 13 do 17 września na stoisku A10 w hali B62 przede wszystkim producenci pojedynczych elementów oraz specjalizujący się w małej produkcji seryjnej, będą mogli uzyskać porady dotyczące rozwiązań zorientowanych na praktyczne zastosowania.

Automatyzacja obrabiarek jest stałym elementem działania dla producentów zajmujących się wytwarzaniem krótkich i średnich serii na zamówienie. Powody tego są różne, począwszy od wydłużenia czasu pracy maszyn, aż po kompensację ograniczonych zasobów ludzkich. Mimo szybko postępującej indywidualizacji produktów i redukcji wielkości partii, istnieją szerokie możliwości automatyzacji. Wybór optymalnego rozwiązania zależy od zadania produkcyjnego i istniejącej infrastruktury. Doradztwo w tym zakresie jest istotne, ponieważ nie istnieją ogólnie obowiązujące przepisy dotyczące automatyzacji. Dlatego też firma Hurco przywiązuje dużą wagę do bezpośredniego kontaktu z klientem. 

Rozmowy bezpośrednio u klienta

– Nasi handlowcy i specjaliści ds. aplikacji często prowadzą rozmowy bezpośrednio u klienta i mając potem rozeznanie w parku maszynowym i strukturze produkcji danej firmy, mogą dokładnie wskazać, gdzie możemy zapewnić wsparcie i jaki rodzaj automatyzacji będzie zasadny – podkreśla Sebastian Herr, menedżer ds. wsparcia aplikacji w firmie Hurco Deutschland. – Takie doradztwo stanowi główny element naszej obecności na targach.

By móc zaoferować użytkownikowi odpowiednie dla niego rozwiązanie z zakresu automatyzacji, Hurco współpracuje z firmami partnerskimi. – To poszerza nasze spektrum możliwości i czyni nas wyjątkowo elastycznymi – podkreśla Herr. – W końcu rynek oferuje zaawansowane rozwiązania, po które sięgamy w świadomy sposób. Jedną z opcji, jaką Hurco oferuje dla maszyn wolnostojących, wykorzystywanych przez producentów wytwarzających na zamówienie, jest zautomatyzowany załadunek. Obejmuje on umieszczanie elementów w systemie mocowania w maszynie, a także możliwość automatycznego załadunku dwóch połączonych maszyn.

operator
Coboty szybko się uczą i elastycznie współpracują z operatorem 

Dobrym wprowadzeniem do automatyzacji często są coboty, czyli szybkie, możliwe do „uczenia”, elastyczne systemy współpracujące z operatorem. Na targowym stoisku firmy Hurco użytkownik będzie mógł porozmawiać o tym, czy takie rozwiązanie ma dla niego sens, ale także o tym, na ile przydatny jest robot z ramieniem przegubowym, który w komórce produkcyjnej może przejąć czynności związane z manipulowaniem różnymi elementami. W przypadku bar-dziej skomplikowanych wymagań firma Hurco oferuje „skrojone na miarę” rozwiązania w zakresie załadunku lub obsługi palet. Praktycznie niemal wszystkie te rozwiązania można łączyć z maszynami firmy Hurco.

Indywidualizacja to standard

Oparty na Windowsie system operacyjny oraz interfejs MT-Connect o otwartym kodzie źródłowym, będące elementami urządzeń firmy Hurco, są warunkiem szybkiego, zo-rientowanego na praktyczne zastosowanie, wdrożenia rozwiązań w zakresie automatyzacji wraz z digitalizacją, monitorowaniem i analizą. Do komunikacji między maszynami i robotami można wykorzystać obsługiwane przez sieć interfejsy DNC.

– Ta architektura sieci i interfejsów umożliwia indywidualne dopasowanie systemów automatyzacji do potrzeb danego użytkownika oraz tworzenie zintegrowanych systemów produkcyjnych i rozwiązań w zakresie łańcucha bloków między producentami kontraktowymi a ich zleceniodawcami podkreśla Herr, który również w tym zakresie obiecuje szczegółowe doradztwo. Zadania organizacyjne w zautomatyzowanej produkcji przejmuje wówczas albo system sterowania opracowany przez firmę Hurco, albo system zawierający rozwiązanie w zakresie automatyzacji opracowane przez odpowiedniego partnera. 

Podczas Targów AMB użytkownicy będą mogli również przedyskutować ze specjali-stami z firmy Hurco sens wykorzystania konkretnej zasady, jak również procedurę wdrażania danego rozwiązania w zakresie automatyzacji, aż po optymalizację między-operacyjną. – Cieszymy się, że będziemy mogli fachowo podyskutować w Stuttgarcie – podsumowuje Herr. 

Źródło: Hurco

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę